› inwestycje drogowe
15:30 / 29.07.2016

Wiadukt do listopada 2016. "Dotrzymamy terminu"

Wiadukt do listopada 2016.

fot. Bartłomiej Ryś

Był w tak złym stanie, że remont po prostu się nie opłacał. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła więc decyzję o jego wyburzeniu i budowie całkowicie nowego obiektu. Mowa oczywiście o wiadukcie w ciągu krajowej „22” w kierunku Malborka. Jak zapewnia nas wykonawca zadania, termin 30 listopada 2016 roku zostanie dotrzymany.

Stary obiekt był w bardzo złym stanie technicznym, jego dalsze użytkowanie groziło nawet przebiciem płyty. Dwa słupy filarów umieszczonych pod dylatacjami nie wymagały remontu – tu potrzeba była niezwłoczna ich wymiana. Analizując wszystkie koszty i możliwości, GDDKiA podjęła decyzję o tym, żeby stary obiekt wyburzyć i na tym miejscu wybudować nowy. Dzięki temu obiekt wytrzyma nawet 80 lat (w porównaniu do 20 starego, który miałby zostać wyremontowany).

Inwestycja kosztuje 19,5 mln zł. Nowy wiadukt posiada klasę A co oznacza, że wytrzyma obciążenie nawet 50 ton. Wykonawca zadania udziela 10-letniej gwarancji.

Jak udało nam się dowiedzieć, zarówno wykonawca jak i GDDKiA deklarują dotrzymanie terminu 30 listopada 2016 roku jako daty zakończenia prac budowlanych. Jak zaznaczał już wcześniej Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiej GDDKiA, tylko niezwykle silna zima zatrzyma pracę. Na taką, na szczęście, jednak się nie zanosi...

Zapraszamy do aktualnej galerii zdjęć z budowy.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 17