› bieżące
18:22 / 23.04.2014

Wiadukt na ul. Dębowej znów zdewastowany. Ile tym razem będzie kosztowała naprawa?

Wiadukt na ul. Dębowej znów zdewastowany. Ile tym razem będzie kosztowała naprawa?

fot. Konrad Kacprzak

Na początku roku informowaliśmy o zdewastowanym wiadukcie na ul. Dębowej. Wówczas zostały powyrywane części oświetlenia, barierki, a także powykręcano śruby z metalowych osłon. Niestety, pomimo dokonanych napraw, akt wandalizmu znowu się powtórzył.

„ Na łamach państwa portalu chcielibyśmy podziękować Urzędowi Miejskiemu za szybką naprawę wiaduktu. Wszystko było w porządku przez około 3 tygodnie. Niestety przeraża mnie akt wandalizmu, który znów się powtórzył. Ponownie wiadukt zdewastowano. Nie chcemy już nawet prosić o naprawę, która mogłaby przynieść kolejne straty. Chcielibyśmy, aby służby porządkowe w mieście zainteresowały się tą okolicą. Może wandale widząc patrole policyjne czy Straży Miejskiej przestraszyliby się i przestali niszczyć wiadukt” - pisze jeden z mieszkańców ul. Dębowej.

Kolejna naprawa wiaduktu może wymagać wysokich kosztów. Może w tym miejscu warto zainstalować monitoring? Zwłaszcza, że szkody wyrządzone przez wandali mogą skutkować wypadkiem.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miejskim. Jak informuje nas rzecznik prasowy prezydent Monika Borzdyńska: – W dniu dzisiejszym został wysłany tam pracownik na wizję. Będziemy zmuszeni znów naprawić szkody wyrządzone przez wandali, które są dość kosztowne. W tej chwili nie możemy powiedzieć nic więcej, ponieważ nie wiemy co zostało uszkodzone, ani jaki będzie koszt naprawy.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Powiązane artykuły

Zdewastowany wiadukt na ul. Dębowej. Kto to zrobił?

27.01.2014 komentarzy 9

Powyrywane części oświetlenia, barierki, powykręcane śruby z metalowych osłon. Wiadukt przy ul. Dębowej ponownie został zdewastowany i ponownie Urząd Miejski...

Zdjęcia ilość zdjęć 10