10:43 / 17.10.2018

Wicemistrz Polski w kickboxingu to funkcjonariusz elbląskiego aresztu

We Wrocławiu VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu w formułach K-1, pointfighting oraz kick-light. I tym razem plut. Artur Zieliński nie zawiódł swoich fanów zdobywając srebrny medal.

Organizatorem zawodów była Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu oraz DSF Kickboxing Challenge pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, który reprezentował V-ce Prezes PZKB ppłk SW Jerzy BASSA.

Celem zawodów było wyłonienie najlepszych sportowców służb mundurowych w kickboxingu, inspirowanie do podnoszenia i utrzymywania wysokiej osobistej sprawności fizycznej oraz promowanie aktywności i profesjonalizmu służb mundurowych.

W tegorocznym czempionacie wzięła udział rekordowa liczba ponad 200 zawodników. Plut. Artur Zieliński reprezentujący Areszt Śledczy w Elblągu wystartował w kategorii wagowej do 94 kg., która okazała się jedną z najbardziej obsadzonych kategorii na mistrzostwach. Dotarcie na podium nie było więc łatwe. W półfinale Artur pokonał swojego rywala z Komendy Stołecznej Policji, z którym na poprzednich mistrzostwach w 2017 roku w Nisku przegrał w finale. Ostatecznie Artur stoczył 3 walki ulegając minimalnie w finale zawodnikowi z Wojskowej Akademii Technicznej i zdobył tytuł V-ce Mistrza Polski Służb Mundurowych 2018 roku.

Naszemu koledze gratulujemy sukcesu i kibicujemy w kolejnych sportowych starciach.