06:58 / 09.12.2013

Wiceprezydent Pruszak: Doceniamy te 20 lat istnienia ERKON

Wiceprezydent Pruszak: Doceniamy te 20 lat istnienia ERKON

fot. UM Elbląg

Wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak wziął udział w uroczystościach z okazji jubileuszu 20-lecia Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość odbyła się w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu.


Podczas spotkania zebranym gościom przedstawiona została prezentacja multimedialna dotycząca ERKON-u, wręczono także podziękowań dla zasłużonych pracowników i współpracowników. Jubileusz uświetnił występ artystyczny.

- 20 lat istnienia to dobry moment, aby docenić wysiłki i podsumować sukcesy Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. Nieprzerwanie od dwóch dekad działają Państwo na rzecz elbląskiego środowiska osób niepełnosprawnych, wspieracie seniorów, angażujecie się w budowanie społeczeństwa obywatelskiego opartego na empatii i zrozumieniu dla potrzeb innych osób. Serdecznie gratuluję tego pięknego jubileuszu i składam wyrazy uznania za Państwa niełatwą pracę - mówił wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak. - Od momentu powołania, Rada wspiera elbląski samorząd przy tworzeniu lokalnych programów na rzecz osób niepełnosprawnych, realizuje projekty w oparciu o środki zewnętrzne, wspiera elblążan będących w trudnej sytuacji życiowej. Ważnym obszarem działania ERKON jest aktywizacja osób niepełnosprawnych do szukania swojego miejsca na rynku pracy i adaptacji społecznej.

Zakład Aktywizacji Zawodowej, Uniwersytet III Wieku, miesięcznik Razem z Tobą i wiele innych cennych inicjatyw podejmowanych przez Radę, miało charakter pionierskich i innowacyjnych rozwiązań w tej sferze. Wiele z nich zyskało ogólnopolskie uznanie, a elbląski Uniwersytet III Wieku od lat jest jedną z wiodących placówek w kraju. Jeszcze raz gratuluję i życzę wielu kolejnych lat satysfakcjonującej pracy na rzecz całego środowiska osób niepełnosprawnych - zakończył Marek Pruszak.

3
2
oceń tekst 5 głosów 60%