› bieżące
11:17 / 17.01.2013

Wicestarosta Maciej Romanowski z wizytą u Lecha Wałęsy

Wicestarosta Maciej Romanowski z wizytą u Lecha Wałęsy

fot. nadesłane

Wczoraj, 16 stycznia, odbyło się spotkanie Lecha Wałęsy i Macieja Romanowskiego. Prezydent podjał wicestarostę w swoim biurze na gdańskiej Starówce. Wizyta była związana z Polsko-Niemieckim Kongresem Komunalnym, który odbył się w Elblągu w połowie października 2012 r.

Lech Wałęsa przyjął zaproszenie na Kongres, jednak z powodu wyjazdu za granicę nie mógł wziąć w nim udziału. Mimo to wspierał organizatorów tego przedsięwzięcia, a do jego uczestników przesłał osobisty list.

Wicestarosta Romanowski podziękował Lechowi Wałęsie za okazane wsparcie i przekazał pamiątkowe wydawnictwa pokongresowe oraz okolicznościowy grawer od organizatorów. Do podziękowań dołączył się obecny na spotkaniu przewodniczący Rady Miejskiej Elbląga Jerzy Wcisła, który był współorganizatorem Kongresu.

Spotkanie upłynęło w bardzo serdecznej atmosferze – Lech Wałęsa zapewnił o swej sympatii dla Elbląga i jego mieszkańców. Obiecał w przyszłości wspierać wszystkie ważniejsze inicjatywy naszego regionu, o ile wiek i zdrowie starszemu panu na to pozwolą, jak dodał żartobliwie.

4
1
oceń tekst 5 głosów 80%

Zdjęcia ilość zdjęć 4