› inwestycje komercyjne
17:40 / 24.05.2013

Wiecha już wisi. Teraz czekamy na otwarcie Specjal Pubu

Wiecha już wisi. Teraz czekamy na otwarcie Specjal Pubu

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Trzy kondygnacje charakteryzujące się sporą powierzchnią, klimatyczne otoczenie i smak elbląskiego piwa. Czego chcieć więcej? Dziś na szczycie budynku Specjal Pubu, który buduje się na Wyspie Spichrzów, zawisła wiecha, symbolizująca zakończenie ważnego etapu robót z nim związanych. Obecnie obiekt w stanie surowym czeka na wyłonienie zasadniczej koncepcji, która zostanie wyłoniona w drodze konkursu. Kiedy zatem elblążanie będą mogli rozsiąść się w Specjal Pubie? Według inwestorów będzie to najprawdopodobniej październik lub listopad tego roku.

- To dobrze, terminowo wykonana robota – chwalił ekipę budowlaną Roman Korzeniowski, dyrektor Browaru w Elblągu. Obecnie przygotowujemy się do drugiego etapu, czyli do prac na zewnątrz budynku. Kolejnym krokiem będzie zagospodarowanie wnętrz lokalu.- Jest to dość złożona sprawa, dlatego że nad koncepcją zagospodarowania lokalu pracuje duży zespół. Już dziś wiadomo, że rozwiązań jest kilka, ale jak wiadomo, wszystko będzie zależeć od kosztów – wyjaśniał dyrektor Browaru. Na pewno wybierzemy takie rozwiązanie, które w pełni będzie oddawało klimat tego miejsca – zapewniał Roman Korzeniowski.

Obecnie zarówno wykonawca Firma Mytych, jak i inwestor sporządzają wycenę wykończenia wnętrz, wówczas będzie możliwe realne określenie tego, co rzeczywiście w tym miejscu powstanie.

Choć budynek Specjal Pubu jest w stanie surowym, gołym okiem widać, że będzie to nie lada gratka dla smakoszy piwa. Obiekt tworzą trzy kondygnacje, którą każda będzie charakteryzować inny klimat i funkcję. Parter z częścią restauracyjną będzie przeznaczony dla klientów, dla rodzin, I piętro na spotkania biznesowe, II na przykład na imprezy okolicznościowe. - Chcemy, by ten pub wyróżniał się spośród wszystkich budynków stojących na Starym Mieście. To nie będzie monolit, wprowadzający klimat przygnębienia – komentował dyrektor Browaru. Liczymy na to, że oprócz miłej atmosfery, która tu z pewnością zagości, zagoszczą również zadowoleni z tego miejsca goście. Jak dodał obecny podczas spotkania Ryszard Mytych, Specjal Pub ma być zaczynem Wyspy Spichrzów.

Ze wstępnym założeń i zapewnień inwestora wynika, że pub, ma w pierwszej kolejności promować swoje rodzime trunki. Czy zatem na stoły powróci pożądane i z utęsknieniem wyczekiwane piwo EB? Dyrektor Browaru w Elblągu nie wyklucza takiej ewentualności, ale nie chce składać niepokrytych deklaracji.

- Widzimy, że oczekiwania elblążan są, by marka, którą eksportujemy do Niemiec do nas wróciła i to jest pozytywny sygnał dla zarządu. Na razie niczego nie możemy obiecać. Poczekajmy, gdyż trwają rozmowy na ten temat- mówił dyrektor elbląskiego browaru.

Zatem nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na efekt końcowy, otwarcie Specjal Pubu i powrót piwa EB do elbląskich kufli. Przecięcie wstęgi planowane jest bowiem na okolice października lub listopada. Data ta jest powiązana poniekąd z wyborem operatora, czyli osoby, która będzie prowadziła lokal - mówi dyrektor Korzeniowski. To niewątpliwie musi być ktoś kto kocha piwo i ma do niego serce – podkreślał Roman Korzeniowski.

Konkurs na wyłonienie operatora ma zostać ogłoszony w lipcu tego roku. Wówczas obiekt będzie już w pełni wyposażony w część gastronomiczną, więc osoba prowadząca pub otrzyma wszystko – począwszy od sztućców, kończąc na pełnym uposażeniu baru.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 21