› zapowiedzi
13:00 / 25.07.2013

Wieczór z szantami i `Nóż w wodzie` Romana Polańskiego

Wieczór z szantami i `Nóż w wodzie` Romana Polańskiego

Wieczór szantowy z filmem „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego w kinie „Światowid”, w sobotę, 27 lipca o godz. 20.00. Uwaga! Każdy pirat – prawdziwy i przebrany wchodzi za darmo.

Najpopularniejsze piosenki szantowe wykona Marek Józefów, a poprzedzone zostaną projekcją filmu „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego.

– Szanty mają wielu miłośników. Kojarzą się z wakacjami, beztroskim czasem. Nieczęsto w Elblągu jest okazja ich posłuchać. Postanowiliśmy wypełnić tę lukę, a jednocześnie przypomnieć dobry film Polańskiego – mówi Natalia Klonowska, kierownik kina „Światowid”.

"Nóż w wodzie" to reżyserski debiut fabularny Romana Polańskiego, a zarazem jedyny film jaki Polański nakręcił w Polsce okresu PRL. Opowiada historię znanego dziennikarza sportowego, który jadąc z żoną na jednodniowy rejs jachtem, zabiera młodego autostopowicza. Stara się olśnić chłopaka pozycją materialną, doświadczeniem życiowym, także żoną - zaprasza go na pokład jachtu. Na pozerstwo dziennikarza autostopowicz odpowiada postawą "młodego gniewnego", ukrywając rozpaczliwą zazdrość i pragnie posiadania takiego samochodu, jachtu, dziewczyny i... dużych pieniędzy. Decyduje się na desperacką mistyfikację - udaje, że utonął, a gdy dziennikarz próbuje zawiadomić milicję, uwodzi jego żonę.

Jest to pierwszy polski film nominowany do Oscara za najlepszy film obcojęzyczny. Jacht użyty w filmie należał kiedyś do Hermanna Göringa (członka niemieckiej partii nazistowskiej). Po wojnie stał się własnością PZPR i nosił nazwę "Rekin". Wieczór szantowy w kinie „Światowid” 27 lipca o godz. 20.00. Cena biletu: 10 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%