Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy "zagra" w Elblągu. Co będzie się działo?
fot. UM Elblag
28 stycznia po raz 32. zagra w Elblągu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznej ogólnopolskiej zbiórki to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. O przygotowaniach do finału, jak i o jego atrakcjach mówili dziś członkowie elbląskiego sztabu WOŚP, wspierani przez Witolda Wróblewskiego prezydenta Elbląga.
- Po raz kolejny spotykamy się przed tzw. godziną zero, a więc kolejnym finałem WOŚP. Chcę z tego miejsca podziękować za działania które już zostały zrealizowane, dziękuję pracownikom MOSiR, Regionalnemu Centrum Wolontariatu i całej rzeszy Wolontariuszy, którzy teraz będą intensywnie pracować. Dziękuję też szkołom, przedszkolom, które organizują swoje sztabiki – mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga – Tegoroczne finał odbywać się będzie pod hasłem – płuca po pandemii – te tematy zbiórek dobierane są kompetentnie, w zależności od potrzeb – wskazywał prezydent – Jesteśmy gotowi, pogoda także ma być dobra, choć zawsze powtarzałem, że to nie są wyścigi w biciu kolejnych rekordów zbiórek, to cieszy, że zebrana od mieszkańców Elbląga kwota z roku na rok wzrasta – podkreślił Wróblewski.
- Nasz sztab również chce podziękować sponsorom i tym dobrym ludziom, którzy nas wspierają. Do jakiej instytucji zwrócimy się o pomoc, tam spotykamy się z dobrym przyjęciem. Co ważne z roku na rok przybywa też małych sztabików – mówił Adam Krause szef elbląskiego sztabu WOŚP przedstawiając chwilę później program i atrakcje całego wydarzenia.
ZOBACZ: Atrakcje_elbląskiego_finału_WOŚP
Wolontariusze, wolontariusze
- Jako Elbląg od dobrych kilku lat dostajemy 450 numerów, czyli 450 wolontariuszy może wyjść na miasto. Każdy wolontariusz wyjdzie z identyfikatorem z hologramem, z pakietem wolontariusza, w którym będą też serduszka. Wolontariusze będą mieli oczywiście puszki, zaplombowane i zalaminowane, dzięki czemu nie przemakają. Na każdej puszcze jest numer przepisany z identyfikatora wolontariusza – opisywała Gabriela Zimirowska – Spotykamy się o godz. 9 w Ratuszu Staromiejskim na Starym Rynku, tam wydajemy puszki i identyfikatory, identyfikatory otrzymują też opiekunowie osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Na wolontariuszy czekamy następnie do godz. 17. Najpóźniej do tej godziny wolontariusze wracają do nas, do Ratusza – informowała Zimirowska.
Licytacje, licytacje
Trwają też elbląskie aukcje na rzecz WOŚP, jest ich już ponad 500 i nadal spływają. Wśród ciekawych pomysłów na aukcje są m.in. lot paralotnią, dzień ze strażakami, kurs prawa jazdy, zwiedzanie aresztu, lekcje programowania i robotyki, jest też całoroczna karta MOSiR-u i dzień z poszukiwaczami skarbów ze Stowarzyszeniem DENAR.
Program elbląskiego finału WOŚP oraz aukcje, w linku: https://www.wosp-elblag.pl/