› dzieci i rodzina
06:20 / 11.01.2017

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Znamy program i zapraszamy na aukcję

 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Znamy program i zapraszamy na aukcję

fot. archiwum elblag.net

Jeszcze prawie czterystu wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie wyruszyło z puszkami po datki, a już trwa aukcja w internecie. Wystawiono na niej m. in. obrazy, złote karty, karnety na siłownię, vouchery na tatuaż i makijaż oraz pianino. Na koncie orkiestry jest już ponad 2,5 tys. zł.

Już po raz 25 zagra Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Elblągu zgłosiło 392 wolontariuszy, którzy z puszkami WOŚP będą zbierali datki. W ubiegłym roku ofiarowaliśmy rekordową kwotę, 193 tys. zł.

Aukcja

Zanim rozpocznie się wielki finał warto zajrzeć na stronę www.wosp-elblag.pl i szybko wziąć udział w licytacji przedmiotów wystawionych na aukcji. Już walka się rozpoczęła. WOŚP zyskał ponad 2,5 tys. zł.
Do wyboru są obrazy z ceną wywoławczą od 20 do 50 zł. Przekazał je Uniwersytet III Wieku. Natomiast Zakład Komunikacji Miejskiej ofiarował trzy złote karty w cenach od 50 do 100 zł. 

Jeśli mamy w domu obrazy i bilet miesięczny to może warto skusić się na voucher: do siłowni fitness, fryzjera, kosmetyczki, studia tatuażu lub do parku rozrywki. Jeśli pochłonięty jesteś zmianami wnętrza domu, to zainteresuj się bonem za 100 zł na zakup firan. Na łasuchów czeka tort w dowolnej wielkości i wzorze za jedyne 100 zł. Można też zamówić zdjęcie z drona za 40 zł lub okulary adidas za 50 zł.

Oczywiście nie zabrakło gadżetów WOŚP: serduszko – pendrive i kubek termiczny.
Licytacje zakończą się 16 stycznia (poniedziałek) o godz. 9.

Program

Orkiestra będzie grała na scenie nieopodal Ratusza Staromiejskiego od godz. 14 w niedzielę. Wystąpią: artyści ze szkoły Jamaha, zespół Bind Box, Julia Olędzka, finalistka telewizyjnego show Mam Talent!, zespół Fumez i Runika, a na koniec o  godz. 19 zaśpiewa Gracjan Kalandyk, który występował w drużynie Justyny Steczkowskiej  w V edycji show Telewizji Polskiej "The Voice of Poland". 

Występy będą przeplatane  licytacjami, a o godzinie 20.00 tradycyjnie Światełko do Nieba.

Dla dzieci i seniorów

Okrkiestra zagra, by ratować życie i zdrowie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Finał WOŚP organizuje PTTK.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%