› policja
09:35 / 06.03.2020

Wielka plama oleju na drodze S22

Wielka plama oleju na drodze S22

fot. KP PSP w Braniewie

Na drodze S 22 pomiędzy węzłem drogowym Braniewo Północ,  a przejściem granicznym w Grzechotkach z ciężarówki wyciekł olej hydrauliczny. Powstała plama długości 150 metrów. 

Wczoraj (5.03) około godz. 16.00 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o wycieku oleju hydraulicznego z pojazdu ciężarowego. Do zdarzenia doszło na drodze S 22 pomiędzy węzłem drogowym Braniewo Północ, a przejściem granicznym w Grzechotkach. 

Prawdopodobnie w wyniku uszkodzenia wału napędowego doszło do rozszczelnienia zbiornika z olejem hydraulicznym. Powstała plama o długości około 150 metrów stanowiła zagrożenie do uczestników ruchu drogowego

- informuje mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy

Na miejsce zdarzenia skierowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej Żelazna Góra, funkcjonariuszy Policji oraz pracowników operatora drogi. Na czas usuwania powstałej plamy ruch na drodze odbywał się wahadłowo.
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%