› rozwój i edukacja
14:50 / 19.06.2017

Wielki finał z udziałem projektu "Uwolnić Emocje" realizowanego przez uczniów ze szkoły pijarów

Wielki finał z udziałem projektu

fot. Marcin Mongiałło

Już jutro, 20 czerwca, licealiści z Elbląga wezmą udział w Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii. Elblążanom udało się już zdobyć wyróżnienie - Srebrnego Wilka. Jest ono przyznawane dla najlepszego projektu w województwie. Podczas jutrzejszej gali zostaną ogłoszone najlepsze projekty społeczne w Polsce. Uczniowie z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów im. św. Mikołaja w Elblągu mają szanse zdobyć takie wyróżnienie.

"Uwolnić emocje!"  to projekt , w którym  biorą udział: Mateusz Radziszewski, Daniel Pastewski, Aleksandra Tomczyk, Anna Wiertel, Piotr Świercz i Jakub Alchimowicz. Wszyscy oni są uczniami najlepszego, według rankingu opracowanego przez meisięcznik Perspektywy, liceum w Elblągu (119. miejsce w Polsce). 

W dobie wszechobecnej komputeryzacji zapominamy o prawdziwym życiu. Najbardziej wartościowe jest spotkanie z drugim człowiekiem. Trzeba tylko wyjść i spróbować. Tak w telegraficznym skrócie można zaprezentować przekaz projektu realizowanego przez licealistów z naszego miasta

Uwolnić emocje! - to seria konferencji i happeningów dla osób w każdym wieku. Chcemy pokazać, że w czasach SMS-ów, internetu warto "wylogować się do życia" i spędzać czas na rozmowie z bliskimi, ze znajomymi. W tym na pewno pomogą nam emocje. Dlatego na naszych spotkaniach pokażemy jak otworzyć się na innych i pomożemy się przełamać. Przypomnimy, że wyrażanie tego co czujemy nie jest wcale takie trudne oraz nauczymy jak "zarażać" i dzielić się emocjami z innymi. Mamy nadzieję, że przez to pomożemy Wam w komunikacji oraz zachęcimy do uwalniania emocji!

 

Poprzez konferencje i happeningi dla osób w każdym wieku chcemy pokazać, że w czasach SMS-ów i internetu warto "wylogować się do życia".

- takie przesłanie projektu realizowanego pzez młodych elblążan można przeczytać wchodząc na facebook.com/uwolnicemocje.  

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych Zwolnieni z Teorii, w którym wezmą udział uczniowie z Elbląga odbędzie się 20 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 w Soho Factory w Warszawie. Podczas wydarzenia Wicepremier Jarosław Gowin wręczy Złote Wilki za realizację najlepszych projektów społecznych w tym roku. Wydarzenie otworzą Filip Chajzer i Dorota Wellman, a wśród gości będą m.in. Olga Kozierowska, autorka kobiecego portalu biznesowego „Sukces pisany Szminką”, Rafał Plutecki, Szef Google Campus Warsaw, Kamila Sidor, założycielka Geek Girls Carrots czy Rafał Masny, autor jednego z najbardziej popularnych polskich kanałów YouTube.

W finale weźmie udział około tysiąc osób: studentów i uczniów - autorów projektów społecznych, partnerów i beneficjentów projektów oraz reprezentantów środowiska biznesowego, akademickiego i artystycznego.

Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada projektów społecznych kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych kompetencji, takich jak zarządzanie projektami, praca w grupie czy przywództwo oraz inspiracja do aktywności społecznej. Zwolnieni z Teorii to jednocześnie platforma online do tworzenia prawdziwych projektów społecznych i zdobywania kompetencji przyszłości. Na platformie uczestnicy olimpiady mają dostęp do praktycznych kursów i narzędzi, które zapewniają im skuteczną i usystematyzowaną pracę nad projektem. Od 2014 roku prawie 5 tysięcy studentów i uczniów zorganizowało w ramach platformy 1074 projekty w ponad 300 miejscowościach.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

"Uwolnić emocje!" Najbardziej wartościowe jest spotkanie z realnym człowiekiem

13.03.2017

W dobie wszechobecnej komputeryzacji zapominamy o prawdziwym życiu. Najbardziej wartościowe jest spotkanie z drugim człowiekiem. Trzeba tylko wyjść i...

Uczniowie ze szkoły pijarów potrafią uwolnić emocje (+ zdjęcia)

21.03.2017 komentarzy 1

Czym jest projekt "Uwolnić emocje" realizowany przez przez sześcioro uczniów Zespołu Szkół Zakonu Pijarów im. św. Mikołaja...