› bieżące
15:50 / 12.03.2017

Wielki Post to czas pracy nad sobą. "Straszne rekolekcje" Wam w tym pomogą!

Wielki Post to czas pracy nad sobą.

Wielki Post potrwa aż do Wielkiego Czwartku 13 kwietnia. Jego zwieńczeniem są święta Wielkiejnocy, które wypadają w tym roku w dniach 16-17 kwietnia. Ten okres to w chrześcijaństwie czas pokuty, który ma za zadanie przygotować do przeżycia  najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkanocnych. 

Wielu z nas podejmuje postanowienia wielkopostne. Są one różnego rodzaju.  Począwszy od niejedzenia, bądź mocego ograniczenia podjadania słodyczy, odstawienia alkoholu, zaniechania palenia papierosów, zmniejszenia korzystania z Internetu, czy telewizji, poświęcenia większej ilości czasu na czytanie Biblii. Okres Wielkiego Postu to czas, jak sama nazwa wskazuje, postu, ale i modlitwy oraz - co bardzo ważne - jałmużny. To także czas wyciszenia, przemyśleń, zastanowienia się na naszym życiem, nad jego sensem, nad miejscem w którym jesteśmy i do którego zmierzamy, nad kierunkiem drogi, którą mamy podążać, aby stać się lepszymi, wzrastać, rozwijać się. Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym. Dóbr pod dostatkiem, ale ludziom często brakuje miłości drugiego człowieka.

Wzrastaniu, przemyśleniom, zmianie naszego życia mają sprzyjać rekolekcje, Te klasyczne sa wygłaszane w w kościołach. Epoka Internetu dała jeszcze inną możliwość ich głoszenia. Od pewnego czasu mamy okazję skorzystania z rekolekcji internetowych, dostępnych także w formacie mp3 / mpeg. Ważną zaletą jest w tym przypadku ich uniwesralność czasowa - są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To ważne w epoce nieustannej pogoni i małej ilości wolnego czasu. Propozycji tego typu rekolekcji jest wiele. 

Poniżej nasz mały wybór.

Franciszkanie.tv - Oddechy. "Wielkopostne rekolekcje internetowe"

Na stronie znajdziemy nagrania wideo z rozważaniami wielkopostnymi. Można je oglądać w każdy poniedziałek, środę i piątek. 

Poniżej lista odcinków, kóre zostały już wyemitowane i są dostępne w sieci.

http://franciszkanie.tv/2017/03/wielki-post-2017-oddechy-120/

http://franciszkanie.tv/2017/03/wielki-post-2017-oddechy-220/

http://franciszkanie.tv/2017/03/wielki-post-2017-oddechy-320/

http://franciszkanie.tv/2017/03/wielki-post-2017-oddechy-420/

http://franciszkanie.tv/2017/03/wielki-post-2017-oddechy-520/

Znacznie większą popularnością (ponad 200 tys. odsłon samego tylko pierwszego odcinka) cieszą się "Straszne rekolekcje" prowadzone przez dominikanina o.  Adama Szustaka OP.

To będą najstraszliwsze rekolekcje, jakie wygłosiłem w życiu i najstraszliwsze rekolekcje, jakie w życiu słyszeliście 

- mówił zapowiadając je o. Adam Szustak.

Odcinki ukazują się od poniedziałku do soboty o godzinie 17:00. Organizatorami są portle internetowe Stacja7.pl i Langustanapalmie.pl

Rekolekcje można śledzić na stronie: stacja7.pl oraz na kanale YouTube: langustanapalmie https://www.youtube.com/user/Langustanapalmie

Kolejna propozycją są ignacjańskie rekolekcje internetowe przygotowane przez Igancjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni, które wystartowały dzisiaj (12 marca). Są one dostępne w formacie mp3 pod adresem: http://www.icfd.pl/index.php/czytelnia/rekolekcje-internetowo-radiowe/2017-internetowe

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%