› sport
10:06 / 11.05.2017

Wielki sukces elbląskich judoków. Spotkał się z nimi z prezydent Elbląga

Wielki sukces elbląskich judoków. Spotkał się z nimi z prezydent Elbląga

Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z zawodnikami, trenerami i prezesami elbląskich klubów judo, którzy podczas ostatniego weekendu w Gorzowie Wielkopolskim zdobyli drużynowo brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. To pierwszy medal zawodów drużynowych w historii elbląskiego judo.

Serdecznie gratuluję Wam osiągniętego sukcesu. Ciężka  praca przynosi bardzo dobre efekty. Jak wiecie mam osobisty sentyment do judo. Tym bardziej cieszę się, że w naszym mieście ta dyscyplina jest na tak wysokim poziomie. Jestem przekonany, że przed Wami jeszcze wiele  zwycięstw

– podkreślał podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski, zapewniając jednocześnie o swoim dalszym wsparciu dla młodych sportowców.

Historyczny sukces wywalczony w Mistrzostwach Polski to zasługa zawodników trzech elbląskich klubów - Olimpii Judo Elbląg, Tomita Elbląg oraz Truso Elbląg.

Wystawiliśmy jedną drużynę. To chyba jedyny w Polsce taki przypadek, gdzie sportowcy z trzech klubów tak ze sobą współpracują. Ten medal jest dla nas jeszcze o tyle cenniejszy, że wystawiliśmy tylko elbląskich zawodników

– podkreślał Leszek Wilk trener UKS Olimpia-Judo.

Jak wynikało z relacji trenerów ducha walki młodym elblążanom nie brakowało. Jeden z nich  postanowił walczyć pomimo kontuzji ręki. Co ważne ta walka okazała się zwycięska. Elbląscy judocy w tych Mistrzostwach oprócz  sukcesu drużynowego zdobyli także dwa brązowe medale w walkach indywidualnych. Wywalczyli je: Gracjan Szleja (MKS Truso) w kat. 50 kg i Sebastian Makowski (UKS Olimpia Judo) w kat. 66 kg.

Wczorajsze spotkanie z Prezydentem było także okazją do rozmów na temat dalszego rozwoju elbląskiego judo, kolejnych imprez, które w tej dyscyplinie odbędą się w naszym mieście oraz ewentualnej współpracy judoków z miastami partnerskimi Elbląga.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 7