› bieżące
11:22 / 02.08.2018

Wiemy jak elblążanie ocenili komunikację miejską

Wiemy jak elblążanie ocenili komunikację miejską

fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu opublikował wyniki ankiety przeprowadzonej wśród ponad 2,5 tysiąca elblążan. W skali od 1 do 5, największą liczbę ocen o wartości 4 respondenci przyznali za czas przejazdu, a w dalszej kolejności za bezpieczeństwo oraz dostępność. Natomiast najwięcej „trójek” otrzymały: częstotliwość, cena biletu i punktualność.

ZKM przeprowadził od 23 kwietnia do 2 lipca badanie ankietowe na temat komunikacji miejskiej w Elblągu. Wzięło w nim udział 2 tys. 548 osób, z czego 2 tys. 539 za pośrednictwem strony internetowej i tylko 9 za pośrednictwem arkuszy papierowych.
 
O wyrażenie opinii na temat zagadnień poruszonych w ankiecie, ZKM zwrócił się również do przedstawicieli osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Do momentu opracowania wyników ZKM nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.

W ankiecie było łącznie 10 pytań. To najważniejsze dotyczyło oceny komunikacji miejskiej. Skala ocen wynosiła od 1 (najniższa) do 5 (najwyższa). Największą liczbę ocen o wartości 4 respondenci przyznali za czas przejazdu, a w dalszej kolejności za bezpieczeństwo oraz dostępność. Natomiast najwięcej „trójek” otrzymały: częstotliwość, cena biletu i punktualność.  

Jak wynika z ocen wystawionych przez respondentów, elbląska komunikacja miejska w większości nie jest oceniana skrajnymi wartościami. W zależności od postulatu dominuje ocena neutralna i dobra (3 i 4)

- komentuje ZKM.

Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%