› bieżące
13:53 / 22.08.2013

Wiesława Lech przywrócona przez sąd na stanowisko dyrektora szpitala

Wiesława Lech przywrócona przez sąd na stanowisko dyrektora szpitala

fot. elblag.net

Wczoraj przed Sądem Okręgowym w Elblągu zapadł wyrok w sprawie przywrócenia do pracy poprzedniej dyrektor Szpitala Miejskiego – Wiesławy Lech. Prezydent Jerzy Wilk wystąpi do sądu o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyrok, ale nie kryje, że pojawia się teraz duży problem dla miasta.

W środę sąd przywrócił do pracy byłą dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu – Wiesławę Lech. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Prezydent Jerzy Wilk zapowiada, że prawnicy Ratusza wystąpią do sądu o sporządzenie pisemne wyroku. Jednak, jak dodaje, jeśli nie będzie szans na apelację, miasto od wyroku się nie odwoła.

- Rozmawiałem telefonicznie z byłą dyrektor szpitala panią Lech i jesteśmy umówieni na jutro na rozmowę. Chcę poznać teraz jej plany – wyjaśnia prezydent Wilk.

Według wyroku sądu bowiem Wiesława Lech została przywrócona na stanowisko dyrektora Szpitala Miejskiego i może stawić się do pracy.

- Mamy teraz dwóch dyrektorów tego szpitala i kolejny problem do rozwiązania – dodaje wiceprezydent Janusz Hajdukowski.

Przypomnijmy, że w 2012 r. kierująca placówką Wiesława Lech została zwolniona dyscyplinarnie z pracy przez prezydenta miasta Grzegorza Nowaczyka. Postawiono jej zarzut działania na szkodę placówki. Wiesława Lech odwołała się od decyzji prezydenta do sądu.

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%

Powiązane artykuły

Wiesława Lech ponownie dyrektorem szpitala

01.10.2013 komentarzy 1

Wiesława Lech, po prawomocnym wyroku sądu, który przywrócił ją do pracy na stanowisku dyrektora szpitala, ponownie kieruje Szpitalem Miejskim im. Jana...

Wiesława Lech: Wyciągnę konsekwencje wobec prezydenta Nowaczyka

02.10.2013 komentarzy 23

Sąd Rejonowy w Elblągu wyrokiem dnia 20 sierpnia 2013 roku orzekł o przywróceniu mnie do pracy. Sąd uznał, że wszystkie zarzuty wobec mojej osoby,...