› sport
12:31 / 15.12.2015

Wikingowie na tarczy w Toruniu

Wikingowie na tarczy w Toruniu

fot. sport7.pl

W Toruniu na lodowisku Tor-Tor, w sobotę 12 grudnia, odbyły się kwalifikacje do drugiego Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja na lodzie – Czerkawski Cup na Narodowym 2016. Turniej skierowany jest do młodzieży z rocznika 2006 (i młodsi). Do zawodów stanęło 10 zespołów z całej Polski, a zagwarantowany udział w ogólnopolskim finale, który zostanie rozegrany na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie, mogły zapewnić sobie 3 najlepsze drużyny. Niestety wśród nich nie ma hokeistów z elbląskiego UKS-u Wikingowie, którzy zakończyli eliminacje na ósmej pozycji.

10 zespołów utworzyło 2 grupy. Elblążanie trafili do grupy „B”, gdzie los przydzielił im zespoły: UKS Olivia 17 Gdańsk, UHKS Mazowsze Warszawa, ŁKH Łódź oraz Bombers Malbork /HUKS Niedźwiadki Gdynia II. Turniej Wikingowie zainaugurowali meczem z ŁKH Łódź. Niestety to spotkanie nie należało do młodych hokeistów z Elbląga, którzy po jednostronnej rywalizacji, ulegli ostatecznie jednej z najlepszych drużyn całych kwalifikacji 18:0. Szansa na odkupienie win nadarzyła się około godzinę później, w drugim spotkaniu z UKS-em Olivia 17 z Gdańska. Po raz kolejny lepsi okazali się przeciwnicy, którzy po swojej stronie zapisali 11 trafień, podczas gdy elblążanie wciąż czekali na premierową bramkę. Trzeci mecz w zasadzie nie dawał już szans na włączenie się do walki o awans, lecz wciąż decydowała się ostateczna kolejność w zawodach. Za rywala przy kolejnym podejściu Wikingowie mieli zespół UHKS Mazowsze. Także i to spotkanie prowadzone było pod dyktando oponentów, którzy pewnie odprawili hokeistów elbląskiego klubu, wygrywając 8:0. Na osłodę pozostał mecz kończący fazę grupową z drugą drużyną Bombers Malbork/HUKS Niedźwiadki Gdynia. Wikingowie na sam koniec nie dali szans rówieśnikom z Gdyni, pewnie ogrywając rywala 8 do 0.

Najlepszym teamem w „elbląskiej” grupie okazali się hokeiści ŁKH Łódź, którzy odnieśli komplet zwycięstw. Wikingowie uplasowali się na pozycji nr 4, co pozwalało im bić się o miejsce 7 w zawodach. Ponownie ich przeciwnikiem okazali się gracze z Gdyni, z tym że pierwszego zespołu Bombers Malbork/HUKS Niedźwiadki. Po bardzo wyrównanym meczu nieznacznie skuteczniejsi byli gdynianie (2:1) i to oni wyprzedzili o jedną pozycję elblążan w końcowej klasyfikacji. Trzema zespołami, które uzyskały awans do finału w Warszawie zostały: MKS Sokoły Toruń (ubiegłoroczni zwycięzcy), ŁKH Łódź i UKS Olivia 17 Gdańsk. Rozdano także nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza (Paweł Walkowiak, ŁKH Łódź), strzelca (Rafał Podborny, Sokoły Toruń) oraz najlepszego zawodnika turnieju (Maciej Pezowicz, UKS Olivia 17 Gdańsk).

Uczestnicy turnieju eliminacyjnego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bluzy, koszulki i czapeczki.

 

A tak prezentuje się klasyfikacja końcowa turnieju:

1. MKS Sokoły Toruń

2. ŁKH Łódź

3. UKS Olivia 17 Gdańsk

4. HUKS Legia Warszawa

5. PTH Koziołki Poznań

6. UHKS Mazowsze Warszawa

7. Bombers Malbork/HUKS Niedźwiadki Gdynia I

8. UKS Wikingowie Elbląg

9. UKS Globus Lublin

10. Bombers Malbork/HUKS Niedźwiadki Gdynia II

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 1