› sport
13:00 / 10.02.2016

Wikingowie opanowali „Helenę” - zdjęcia z Turnieju im. Jacka Kamińskiego

Wikingowie opanowali „Helenę” - zdjęcia z Turnieju im. Jacka Kamińskiego

fot. Bartłomiej Ryś

Wczoraj (9 lutego) zakończył się dwudniowy turniej hokejowy rozgrywany na lodowisku „Helena”. Zawody miały charakter memoriałowy, gdyż zostały zorganizowane, aby upamiętnić założyciela klubu Wikingowie – Jacka Kamińskiego. II Międzynarodowy Turniej Hokeja adresowany był do młodych admiratorów tego sportu z rocznika 2003 i młodszych. Zwycięzcami imprezy okazali się hokeiści Podhala z Nowego Targu, którzy przegrali tylko jeden mecz. Jednak wyniki były sprawą drugorzędną. Liczyła się rywalizacja w sportowym duchu i promocja tego jakże efektownego sportu.

W turnieju udział wzięło 5 zespołów: gospodarze, czyli Wikingowie oraz Podhale Nowy Targ, Stoczniowiec Gdańsk, Sokoły Toruń, a także zaprzyjaźniona z elblążanami ekipa z Francji – Les Lions Compiègne. Wszyscy uczestnicy mieli okazję do pokazania się publice zarówno pierwszego jak i drugiego dnia – każdego grali albowiem 2 mecze. Jedno spotkanie trwało 60 minut, ale rozłożone było na trzy tercje po 20 minut każda. Premierowy mecz przypadł w udziale Wikingom i francuskim Lwom...

Francuscy zawodnicy byli wyraźnie lepsi, co pokazuje rezultat końcowy, ale elblążanie także pokazali, że znają się na rzeczy. Koedukacyjna ekipa Wikingów, w barwach której trenuje na co dzień spora grupa młodych hokeistów, zebrała doświadczenie, które jest zazwyczaj dużo cenniejsze niż samo zwycięstwo, a jego wagi nie sposób przecenić. Dzięki spotkaniu ze swoimi rówieśnikami z Polski i zagranicy mają teraz pełną świadomość, jak może wyglądać „praca z krążkiem”.

Poniżej prezentujemy pełne zestawienie wyników z pierwszego i drugiego dnia turnieju oraz końcową klasyfikację. Zapraszamy także do naszej galerii zdjęć.

poniedziałek (8 lutego)

12:00 Wikingowie Elbląg – Les Lions Compiègne  1:32

14:00 Podhale Nowy Targ – Stoczniowiec Gdańsk  4:6

16:30 Wikingowie Elbląg – Sokoły Toruń  0:30

18:30 Les Lions Compiègne – Podhale Nowy Targ  0:5

20:00 Stoczniowiec Gdańsk – Sokoły Toruń  4:8


wtorek (9 lutego)

9:00 Wikingowie Elbląg – Podhale Nowy Targ  0:39

11:30 Les Lions Compiègne – Sokoły Toruń  14:2

13:30 Stoczniowiec Gdańsk – Wikingowie Elbląg  25:0

15:30 Podhale Nowy Targ – Sokoły Toruń  5:1

17:30 Stoczniowiec Gdańsk – Les Lions Compiègne  11:0

Tabela końcowa II Międzynarodowego Turnieju Hokeja im. Jacka Kamińskiego:

1. Podhale Nowy Targ

2. Sokoły Toruń

3. Stoczniowiec Gdańsk

4. Les Lions Compiegne

5. Wikingowie Elbląg

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 33