› bieżące
10:11 / 25.03.2013

Wikingowie przeprowadzili trening bojowy na Wyspie Spichrzów (foto)

Wikingowie przeprowadzili trening bojowy na Wyspie Spichrzów (foto)

fot. Piotr Imiołczyk

W dniach 23 i 24 marca w budynku CWT odbył się coroczny wiosenny zjazd, działającego pod egidą Stowarzyszenia Elbląg Europa sojuszu „Grupy Truso” i Załogi Łodzi „Welet” - nieformalnej organizacji zrzeszającej drużyny wczesnośredniowieczne zainteresowane historią odnalezionego Emporium Wikińskiego „Truso” oraz promowaniem idei „żywego odtwórstwa historii”.

Do Elbląga zjechali wojowie i niewiasty z Drużyny Wikingów „Nidhogg” z Braniewa, Drużyny Wojów Bolesławowych „Białozór” z Olsztyna, Drużyny Wikingów „Hrafnarnir” z Gdańska, Drużyna„Gautar” - Grupy Młodych Archeologów z Brus, Załogi łodzi „Welet” oraz zaprzyjaźnionych drużyn. Gospodarzem i organizatorem spotkania była Drużyna Wikingów „Witland” z Elbląga. Mimo mrozów na wyspie spichrzów obok CWT wojowie ćwiczyli walki i szyki przygotowując się do sezonu 2013. Równocześnie odbyły się warsztaty z jubilerstwa średniowiecznego, tkactwa i szycia.

Zjazd „Grupy Truso” był też poświęcony przygotowaniom do imprezy: Wikingowie z Truso - Międzynarodowy Festiwal Rekonstrukcji Historycznej i Muzyki "Narodów Bałtyku" na którą już Wikingowie z Truso serdecznie zapraszają wszystkich Elblążan. Impreza odbędzie się 15- 18 sierpnia na Wyspie Spichrzów.

Ottar Woj z Truso

10
1
oceń tekst 11 głosów 91%

Zdjęcia ilość zdjęć 15