› bieżące
15:30 / 14.08.2014

Wikingowie z Truso w Elbląg - już w ten weekend

Wikingowie z Truso w Elbląg - już w ten weekend

Lato zawitało do nas na dobre, dając znak, że wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Festiwal Ludzie Starożytnego Bałtyku „Wikingowie z Truso” w Elblągu. Festiwal startuje już po raz szósty. To jedyne tego typu wydarzenie w mieście. Wikingowie z Elbląga zapraszają na Wyspę Spichrzów w dniach 15-17 sierpnia, aby móc zobaczyć osadę dawnych mieszkańców.

Emporium Truso to legendarne miejsce spotkań wielu kultur. Od czasu odkrycia, przez elbląskiego archeologa Marka Jagodzińskiego, rozpala emocje naukowców, ale nie tylko. W dniach 15-17 sierpnia każdy, kto odwiedzi Wyspę Spichrzów, w pobliżu siedzibiy Stowarzyszenia Elbląg Europa, będzie mógł zobaczyć, jak żyli dawni mieszkańcy okolic Elbląga. Festiwal, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Elbląg Europa, Spółdzielnię Socjalną Machina Czasu – Bursztynowy Port oraz Elbląską Federację Odtwórców Historycznych, pozwoli przenieść się w zamierzchłe czasy. Czasy Wikingów, Słowian i Bałtów.

W ramach Festiwalu będziemy mieli okazję zobaczyć między innymi turnieje i walki Wojów, pokazy rzemiosł dawnych, turnieje łucznicze i turniej Kubba, inscenizacje historyczne, pokazy ubiorów uzbrojenia i broni Wikingów, występy zespołów muzyki średniowiecznej czy pokazy tańca średniowiecznego. W te dni każdy, chociaż przez chwilę, będzie mógł stać się garncarzem, bursztynnikiem, mincerzem, rogownikiem lub złotnikiem. Będziemy świadkami Biegu Niewiast i Wyścigu Prusa. To doskonała okazja do przeżycia żywej lekcji historii i doświadczenia emocji, jakie towarzyszyły Wikingom i Słowianom podczas walk. Na elblążan i turystów będzie czekać również replika łodzi Wikingów, którą będzie można popłynąć w rejs po rzece Elbląg. Niewątpliwie, dzięki temu Festiwal stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Elbląg Europa, Spółdzielnia Socjalna Machina Czasu – Bursztynowy Port oraz Elbląska Federacja Odtwórców Historycznych. Zadanie realizowane jest przy wsparciu finansowym Miasta Elbląg i Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego w ramach Międzynarodowego Projektu Action „Lagoons as crossroads for tourism and interactions of peoples of South-East Baltic: from the history to present - Crossroads 2.0” within Lithuania – Poland – Russia enpi Cross-Border cooperation programme 2007-2013.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 1