› bieżące
07:31 / 03.07.2013

Wilk zaprasza do rozmów wszystkich kandydatów oprócz Gelert

Wilk zaprasza do rozmów wszystkich kandydatów oprócz Gelert

fot. Konrad Kosacz

Dziś z inicjatywy Jerzego Wilka (PiS) ma odbyć się spotkanie wszystkich kandydatów na prezydenta miasta z pierwszej tury wyborów samorządowych. W ramach Elbląskiego Stołu Konsultacji politycy mają rozmawiać o problemach naszego miasta. Na spotkanie nie została zaproszona kandydatka PO na prezydenta miasta Elżbieta Gelert.

Dziś o godz.15.30 ma odbyć się briefing prasowy z udziałem kandydata PiS na prezydenta Elbląga Jerzego Wilka, podczas którego inni kandydaci, którzy startowali w pierwszej turze wyborów wypowiedzą się na temat ewentualnego poparcia kandydata PiS.

Jerzy Wilk zaprasza kandydatów na urząd prezydenta Elbląga: Ewę Białkowską, Cezarego Balbuzę, Pawła Kowszyńskiego, Lecha Kraśniańskiego, Janusza Nowaka, Edwarda Pukina, Jacka Tomczaka i Witolda Wróblewskiego.

- Usiądźmy do Elbląskiego Stołu Konsultacji i rozmawiajmy o naszym mieście. Ustalmy wspólne priorytety rozwoju Elbląga. Zapraszam na spotkanie w środę 3 lipca 2013 roku o godz. 16.00 do Ratusza Staromiejskiego – mówi Jerzy Wilk.

Zaproszenia nie otrzymała kandydatka na prezydenta miasta z ramienia PO – Elżbieta Gelert. Poproszona o komentarz w tej sprawie, odpowiedziała: - Jest nam przykro, że nie zostaliśmy zaproszeni, jako jedyna partia do wzięcia udziału w inicjatywie PiS, czyli Elbląskim Stoliku Konsultacji. Nie znamy przyczyn, dlaczego nas pominięto, z chęcią podyskutowalibyśmy – podsumowuje Elżbieta Gelert.

Brak zaproszenia Elżbiety Gelert do Elbląskiego Stołu Konsultacji jasno wskazuje, że jest inicjatywa pomyślana nie jako debata na temat elbląskich problemów, ale zabieg mający wskazać na poparcie pozostałych kandydatów dla Jerzego Wilka, w walce o prezydenturę z kandydatką PO.
 

10
2
oceń tekst 12 głosów 83%

Powiązane artykuły

Balbuza poparł Gelert: Elbląg potrzebuje menagera, nie likwidatora

02.07.2013 komentarzy 31

Cezary Balbuza kandydujący na urząd prezydenta w pierwszej turze wyborów z ramienia EKO, poparł oficjalnie kandydaturę Elżbiety Gelert. – Z jednej...