09:05 / 08.04.2016

Wiosenne przebudzenie PELA

Już dwie wiosenne kolejki mają za sobą zespoły rywalizujące w rozgrywkach Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W czubie tabeli bez zmian, a czołowe ekipy mogą jak na razie cieszyć się z kompletu zwycięstw.

Prowadzący po rundzie jesiennej Metrotest także wiosnę rozpoczął od wygranych. W swoim pierwszym meczu obrońcy tytułu spotkali się z okupującym dolne rejony tabeli zespołem AFK. Jak się można było spodziewać lider wygrał zasłużenie, choć w pierwszej po pierwszej połowie, wygranej 2:1, nie zapowiadało się na tak wysokie zwycięstwo Metrotestu. Po przerwie obrońcy tytułu przypomnieli sobie jak gra się w piłkę i po dwóch golach Radosława Prusaka oraz jednym trafieniu Jakuba Czyżaka wygrali 5:1. Równie przekonywujące było zwycięstwo w następnej kolejce z ekipą PBG Jankowiak. Tyle, że tym razem to rywale jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a Metrotest musiał gonić wynik. Zrobił to na tyle skutecznie, że całe spotkanie wygrał 4:2.

Z dwoma zwycięstwami w rundę wiosenną weszli także Sąsiedzi, choć musieli się sporo namęczyć, by do swojego konta dopisać kolejne punkty. Zwłaszcza trudne okazało się pierwsze spotkanie z Ideal Okna. Rywale wysoko zawiesili poprzeczkę, przez większą część meczu toczyli wyrównany pojedynek, a do przerwy wicelider prowadził zaledwie 2:1. Dopiero w drugiej odsłonie Sąsiadom udało się zdominować wydarzenia na boisku i ostatecznie wygrali aż 7:3. Wcale łatwiej nie było także w drugim meczu przeciwko AFK. Ku zdumieniu większości po kwadransie gry to AFK prowadziło 1:0, a jedynego gola w tej części meczu strzelił Patryk Nadachewicz. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. AFK dorzuciło jeszcze dwa trafienia, natomiast Sąsiedzi odpowiedzieli pięcioma golami i mecz zakończył się ich wygraną 5:3.

Tylko jeden, ale za to zwycięski mecz, ma wiosną na swoim koncie zespół U-99. Trzecia drużyna rozgrywek PELA w 18 kolejce pauzowała, natomiast w pierwszym swoim wiosennym meczu rozstrzelała Karo aż 9:0. Wynik meczu bardzo szybko otworzył Radosław Wiśniewski. Ten sam zawodnik chwilę później podwyższył na 2:0, a wynik pierwszej połowy na 3:0 ustalił Andrzej Trochowski. Także w drugiej połowie ton grze nadawała ekipa U-99. Kolejne trzy bramki strzelił Sebastian Derewek, jedno trafienie zaliczył Michał Durnaś, a autorem dwóch ostatnich goli okazał się Radosław Wiśniewski.

W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu znajduje się Kamil Kowalski z zespołu ERGO Hestia Legioniści, który po 19 kolejkach ma na swoim koncie 38 bramek. Drugiego w tej klasyfikacji Sebastiana Pawłowskiego z Sąsiadów wyprzedza o siedem goli. Na najniższym stopniu podium znajduje się Tomasz Nowicki z drużyny AS-TRANS, który do tej pory 30 razy pokonał bramkarzy rywali.

Wyniki 18. kolejki:

ECM EL-Hurt - FC Zajazd 6:1 (3:1), PBG Jankowiak - Awatar 5:1 (2:0), AFK - Metrotest 1:5 (1:2), Białe Orły - Karo 0:3 walkower, Sąsiedzi - Ideal Okna 7:3 (2:1), AC Helloween - AS-TRANS 1:3 (1:1), BAD-BOYS - ERGO Hestia Legioniści 0:3 walkower, AKS Stokrotki - EL Skład - przełożony na inny termin. Pauza: U-99.

Wyniki 19. kolejki:

Karo - U-99 0:9 (0:3), Metrotest - PBG Jankowiak 4:2 (2:1), Ideal Okna - ERGO Hestia Legioniści 4:4 (2:3), AS-TRANS - Białe Orły 1:0 (1:0), FC Zajazd - AKS Stokrotki 3:3 (2:2), EL Skład - AC Helloween 1:8 (0:2), Sąsiedzi - AFK 5:3 (0:1), Awatar - ECM EL-Hurt 1:9 (1:4). Pauza: BAD-BOYS.

Mecze Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów Hydrobud rozgrywane są w poniedziałki i środy na Orliku SP 6 przy Al. Piłsudskiego oraz we wtorki i piątki na Orliku SP 4 przy ul. Mickiewicza. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Piłkarska Elbląska Liga Amatorów.