› zapowiedzi
10:49 / 13.03.2017

Wiosna z Elbląską Orkiestrą Kameralną

Wiosna z Elbląską Orkiestrą Kameralną

fot. nadesłane

Zima powoli ustępuje, pojawiają się pierwsze symptomy wiosny. Elbląscy kameraliści, aby wywołać tę najpiękniejszą porę roku, zwłaszcza w naszych sercach, przygotowali propozycje, pełne pozytywnej energii.

Pierwszym z koncertów, który może nas wprowadzić w dobry nastrój jest „Nowe oblicze akordeonu”. Akordeon wyróżnia się niezwykłym bogactwem brzmienia, a możliwości tego instrumentu elbląskiej publiczności zaprezentuje Rafał Grząka. Grząka to akordeonista, kompozytor, laureat ponad 35. międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Stale koncertuje w Polsce i na świecie, a współcześni kompozytorzy powierzają mu prawykonania utworów na bandoneon i akordeon. Koncert, który odbędzie się 24 marca br. godz. 19:00, poprowadzi dyrygent i kompozytor - Rafał Janiak.

Z pewnością pobudzająco na melomanów zadziała następna propozycja. W prima aprilis, 1 kwietnia o godz. 19:00, nie może się odbyć inny koncert, jak pełen dowcipu i zabawy. „Speaking Concert - Cztery Pory Roku… czyli czego nie wiemy o Antonim V.?” to niecodzienne przedsięwzięcie, w którym tradycja zderza się ze współczesnością poprzez połączenie dzieł muzyki klasycznej i nowoczesnych multimediów. Koncert poprowadzi Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, który z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru zabierze słuchaczy w dźwiękową podróż. Uwagę skupimy na twórczości Antonio Vivaldiego - jednego z najważniejszych, ale i najbardziej tajemniczych kompozytorów epoki baroku.

W wiosennym repertuarze nie mogło zabraknąć propozycji dla najmłodszych melomanów. 9 kwietnia br. o godz. 12:00 i 17:00 EOK, dzieci i rodziców zaprasza na koncert „Muzyczna kraina walcem brzmiąca”. Podczas tej muzycznej przygody, w radosnym nastroju, wprowadzimy słuchaczy w świat walca. Oprócz wysłuchania utworów mistrzów kompozycji tj. „Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa czy „Cztery pory roku: Wiosna” Antonia Vivaldiego, nasza młoda publiczność będzie mogła poznać tajniki instrumentów, usłyszy ciekawostki na temat muzyki i jej twórców, weźmie udział w zabawach. Ponad to swoje umiejętności taneczne zaprezentują uczestnicy Akademii Sztuki Baletowej działającej przy Szkole Tańca BROADWAY.

Na nasz dobry nastrój może wpłynąć łagodny i harmonijny dźwięk skrzypiec, zwłaszcza w najlepszym wykonaniu. „Wieczór Wirtuozów” (23 kwietnia 2017 r. godz.18:00 ) będzie spotkaniem z Krzysztofem i Jakubem Jakowiczami, ojcem i synem. Artyści wystąpią w szczególnym koncercie, podczas którego zagrają repertuar na dwoje skrzypiec. Połączenie umiejętności dwóch utalentowanych i docenianych skrzypków, z pewnością da niezwykły efekt.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.eok.elblag.eu.

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J.

Toyota Knedler Sp. z o.o.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%