› bieżące
12:27 / 12.04.2019

Wiózł nielgalną amuinicję. Był pod wpływem narkotyków

 Wiózł nielgalną amuinicję. Był pod wpływem narkotyków

Amunicję myśliwską przewoził bez pozwolenia 23-letni obywatel Ukrainy, którego wczoraj (11.04) skontrolowali koło Pasłęka funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu i Krajowej Administracji Skarbowej. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna prowadził samochód, będąc pod wpływem środków odurzających.

23-latek jechał mercedesem sprinterem trasą S-7 w kierunku Gdańska. W okolicach Pasłęka do kontroli drogowej zatrzymali go strażnicy graniczni z Elbląga. Przy wykorzystaniu ręcznego skanera rentgenowskiego, wspólnie z funkcjonariuszami KAS, stwierdzili, że w kabinie pojazdu może być ukryta amunicja. Potwierdziła to szczegółowa kontrola samochodu. W schowku pasażera, podsufitce i saszetce kierowcy znaleziono łącznie 17 sztuk amunicji myśliwskiej, a także ukraiński paszport wystawiony na inne dane i woreczek strunowy z białym osadem.

W związku z tym kierowcę przebadano na obecność środków odurzających w organizmie, wynik wskazał na amfetaminę. 23-latek został zatrzymany i przekazany elbląskiej Policji.

kpt. SG Andrzej Juźwiak, Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%