› bieżące
13:45 / 28.01.2013

Witacze, autobusy, tramwaje i gadżety. Powstanie wspólny projekt Identyfikacji Wizualnej Elbląga

Witacze, autobusy, tramwaje i gadżety. Powstanie wspólny projekt Identyfikacji Wizualnej Elbląga

Elbląg będzie miał swój własny System Identyfikacji Wizualnej. Za pomocą jednego, wspólnego projektu dla różnego rodzaju nośników reklamowych, urzędnicy chcą wykreować pozytywny wizerunek miasta. System opracowany zostanie na podstawie przygotowanej w ubiegłym roku, Strategii Promocji Elbląga na lata 2012-2015.

Urząd Miejski ogłosił w ubiegłym tygodniu przetarg na opracowanie System Identyfikacji Wizualnej Elbląga. System opracowany zostanie z wykorzystaniem istniejącego logo Elbląga oraz Księgi znaku promocyjnego Elbląga, przygotowanego w ramach Strategii Promocji Elbląga na lata 2012-2015.

Wybrana przez Miasto firma, wykona jeden spójny projekt dla różnego rodzaju nośników promujących miasto na zewnątrz. Wśród nich znajdą się m.in. reklamy outdoorowe typu billboard i citylight, ulotki i plakaty, foldery, albumy, ogłoszenia prasowe, oferty inwestycyjne, nadruki na płyty CD i okładki płyty, maile, rollupy, bannery, ścianki reklamowe oraz wing flagi. Zaprojektowana zostanie również linia kolorystyczna submarki mieszkańcy Elbląskiego Serwisu Miejskiego, stoisko promocyjne uwzględniające elementy ruchome i wirujące oraz materiały promocyjne: koszulki, kubki, smycze, naklejki, długopisy, parasole, pendrive i breloki.

Zewnętrzna firma przygotuje co najmniej 5 gadżetów niestandardowych, wpisujących się charakterem w założenia Strategii promocji Elbląga na lata 2012-2015. Magistrat zaznacza jednocześnie, że gadżety te mają być niepowtarzalne pod względem zastosowanego wzornictwa i identyfikacji wizualnej z innymi regionami Polski i Europy.

W ramach zadania, wykonawca opracuje także projekt jednakowego oznakowania autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej oraz wiat przystankowych. Powstanie też jeden wzór stojaków rowerowych oraz długo wyczekiwanych przez elblążan witaczy, które staną przy głównych drogach wjazdowych do miasta.

Urząd Miejski czeka na oferty od zainteresowanych firm do 31 stycznia. Wybrany wykonawca, będzie miał 50 dni od terminu podpisania umowy na zrealizowanie zadania.

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%