› bieżące
12:12 / 01.12.2012

Witamy w elblag.net. Nowa multiplatforma internetowa już otwarta!

Witamy w elblag.net.  Nowa multiplatforma internetowa już otwarta!

Za nami ponad rok przygotowań nowego elbląskiego serwisu internetowego. Na godzinę przed uruchomieniem, po przepracowaniu łącznie 25 tys. godzin przez wszystkich zaangażowanych, dano mi godzinę na przygotowanie wstępu - na wygłoszenie fanfar i podsumowanie tego czasu w kilku zdaniach. 

Po 10 minutach patrzenia w pustą stronę na monitorze zrozumiałem, na czym polegają uroki niemocy twórczej, z którą raczej nie mam problemów. Po 20 minutach doszedłem do wniosku, że fakt, iż posiadałem największy wpływ na wygląd i formę wdrażanego serwisu - teraz odbije mi się czkawką. 30. minuta została nazwana minutą głębokiej refleksji - jestem optymistą - zostało mi jeszcze drugie tyle czasu, czyli szklanka wody jest w połowie pełna.

Jest to więc dobry moment na oficjalną część tego wstępu...

Z wielką przyjemnością uznaję serwis elblag.net za otwarty. Od 01.12.2012, od godziny 12:12 mogą już Państwo korzystać z większości przygotowanych przez nas rozwiązań. Mamy nadzieję, iż przygotowany przez nas nowy pomysł na pokazanie Elbląga w Internecie, spotka się z Państwa aprobatą...

To jest dobry moment, żeby zakończyć oficjalną część tego artykułu...

Zdaję sobie sprawę, iż to jak czytelnicy przyjmą elblag.net w najbliższych godzinach, dniach i miesiącach, będzie zależało od pracy całego naszego zespołu. Zdaję sobie również sprawę, iż z tym zespołem w ciągu ostatnich 12 miesięcy spędziłem mnóstwo nadetatowego czasu pracy. Chciałbym więc przełamać kanon i formę artykułów serwowanych na otwarcie serwisu i podziękować wszystkim osobom, które miały znaczący wpływ na uruchomioną dziś stronę.

Agnieszka - zastępca redaktora naczelnego. Osoba cicha i spokojna, ale tylko na zewnątrz. Podczas pisania artykułów daje upust swoim przekonaniom i wizjom. Jej treści czyta się lekko i przyjemnie. Zdobyła już uznanie i komentarze od wielu czytelników. Młoda mama - kobieta - odpowiedzialna za serwisy tematyczne: dziecko.elblag.net, kobieta.elblag.net.

Bogdan - człowiek, który z takim samym zapałem podchodzi do robienia herbaty, jak do analizy graficznej poszczególnych części serwisu. Naczelny video-kamero-aparato-operator, którego zobaczyć z kamerą w jednej dłoni, ze słuchawkami na uszach i z mikrofonem w drugiej dłoni jest obrazkiem bezcennym. Człowiek neutralizator – potrafi zgasić burzę, nucąc piosenkę (zawsze śpiewa inną), po to, by w drugim momencie zneutralizować ciszę i spokój pracujących obok niego osób. Zdarza mu się również tańczyć, proszę mi wierzyć, muzyka mu w tańcu nie przeszkadza.

Bartosz I - opanowanie, skupienia i cięta riposta. Kreatywny mediator. Osoba odpowiedzialna za kontakt z klientami i instytucjami. Z wypowiedzi klientów wynika, iż około 17 razy już im udowodnił, że kwadrat jest bardziej okrągły od koła. Analityczny zbieracz i tłumacz opinii klientów na temat naszej pracy. Dzień bez powiedzenia kawału jest dniem straconym. Ludzki mózg nie jest ich tyle w stanie zapamiętać - podejrzewamy, że część z nich przeżył na własnej skórze (historie raczej nie do przytoczenia na forum).
 
Bartosz II - dziennikarz sportowy. Młody. Ambitny. Dołączył do redakcji całkiem niedawno. Braki w doświadczeniu kwituje szczerym uśmiechem. Damskiej części redakcji to odpowiada. Materiał na dobrego dziennikarza. Ma już na karku pierwszy kredyt - kredyt zaufania.
 
Ewa - osoba nieprzeciętnie skupiona na swojej pracy. Potrafi podczas toczącej się debaty nie odezwać słowem przez godzinę, tylko po to, by na jej końcu podważyć wszystkie ustalenia w ciągu 5 sekund. Jest wręcz „niezarzucalna” (czyt. nie da się jej nic zarzucić). Korektor treści i zachowań. 
 
Grzegorz - trzon zarządzający i spinający sprawy organizacyjne. Mistrz przeliczników gotówki - jeśli jedna zapałka dzieli się na czworo, to czemu z jednej złotówki nie można zrobić czterech. Uwielbia poważne rozmowy i długie debaty, ale tylko wysyłane na e-maila. Osoba z mocnym mottem życiowym - ośmiogodzinny tryb pracy wymyślili ludzie leniwi...
 
Konrad - nasz spec od zdjęć. Prowadzi serwis kultura.elblag.net. Jak mówi - nie ma rzeczy brzydkich - są tylko źle sfotografowane. Konrad 8-godzinny tryb pracy odbiera jako karę - uważa, że 12 godzin  to optymalny czas pracy. Zdjęcia wykonuje z każdej możliwej wysokości i pozycji. Posiada również niezaprzeczalny talent obróbki zdjęć. Jego fotoretusze twarzy są powszechnie znane. Człowiek avatar.
 
Krzysztof - megamózg informatyczny. Doświadczeni programiści zwykle nie zadają dużo pytań. Jak już zadają - to Krzysztofowi. Stoicki spokój, opanowanie i czasem zaskakująca puenta. Mistrz magii streamingu video i innych protokołów łączności. Jak trwoga... to do Krzysztofa. 
 
Rafał - naczelny serwisu. Młody ale poważny element naszego składu. Oszczędny w słowa i emocje. Nie da się zagrać z nim w kalambury. Nie da się go wyprowadzić z równowagi. Podejrzewamy, iż podczas pracy stosuje metody medytacji. To na nim spoczywa od dziś największa presja. Jak przystało na prawdziwego dziennikarza, potrafi z newsa - igły zrobić artykuł - widły.
 
Tomasz I - główny programista serwisu. Pomysłodawca wielu ciekawych rozwiązań. Skromny i neutralny. Gdyby udały się próby sklonowania - serwis powstałby kilka miesięcy wcześniej. Zapalony grzybiarz. Gdyby nie grzyby - serwis powstałby również kilka tygodni wcześniej. Człowiek wielkich wizji - czasem ciężko zmienić ich kierunek. Ostatecznie trzon programistyczny elblag.net
 
Tomasz II - podobnie jak Bartosz II, świeży zawodnik naszej ekipy. Od pierwszego dnia pod urokiem kreatywności Bogdana. Z dużym powodzeniem aspiruje na videooperatora. Znakomicie radzi sobie również z montażem materiałów video. Tylko raz muzyka szła w innym kierunku niż obraz. Również spłaca raty od kredytu zaufania.
 
Witold - enigmatyczna osobowość... i na całe szczęście dla nas - wielozadaniowość. Człowiek, który uwolnił większość składu programistów od niewygodnych zadań. Nigdy nie odmówił, przyjmuje każde zlecenie z wielką radością. Uwielbiamy dawać mu radość.
 
Jarosław - chyba najbardziej obiektywny członek zespołu. Ugodowy. Zarządza finansami. Jest obiektem westchnień przed każdą wypłatą. Rozwiązuje sprawy nie do rozwiązania. W wielu sprawach - człowiek orkiestra.
 
Piotrek - duże doświadczenie programistyczne i graficzne. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Ceni sobie powiedzenie - „Ile Ci to zajmie? 15 minut? Tak?”. Wdraża nieszablonowe rozwiązania. Uwielbia po 12 godzinach pracy usiąść wygodnie w domu przed komputerem... i jeszcze troszkę popracować.
 
Ryszard - dział handlowo – rozwojowy. Tak jak Bartosz I, również uważa, że kwadrat jest bardziej okrągły od koła. Z taką samą łatwością rozmawia z osobami z pierwszych stron gazet, jak i z autorami blogów o grach. Fan sportu. Posiadacz czarnego pasa w karate - do tej pory nieużytego w negocjacjach z klientem. Razem z Bartoszem I organizuje i znajduje konkursy małych i wielkich formatów.
 
Artur - dyrektor artystyczny, działa lepiej niż poranna kawa, jego głos stawia na nogi całą firmę i owce z sąsiedniego gospodarstwa. Studnia pomysłów, która w rozwiązywaniu problemów działa lepiej niż wyszukiwarka Google. (dopisek redakcji)
 
Wszystkim w/w osobom serdecznie dziękuję za wkład przy tworzeniu nowej elbląskiej multiplatformy internetowej. Przebyliśmy razem długą drogę. Teraz do kolejnych etapów zapraszamy naszych czytelników.
 
Będziemy Państwa informować o rzeczach małej i wielkiej wagi, będziemy pokazywać sprawy trudne i przyjemne. Chcemy, różnymi formami przekazywania treści i jakością materiałów foto i video, pokazać Elbląg na nowo...
 
Sam serwis w ciągu najbliższych dwóch miesięcy zostanie uzupełniony wieloma niespotykanymi w Elblągu rozwiązaniami. To, czego mogą się Państwo spodziewać, opiszemy już wkrótce.
 
Dziś, zapraszamy do lektury.
49
9
oceń tekst 58 głosów 84%