› bieżące
06:08 / 03.06.2013

Wkrótce poznamy wyniki kontroli w ZBK w sprawie "afery mieszkaniowej"

Wkrótce poznamy wyniki kontroli w ZBK w sprawie

Jeszcze co najmniej dwa tygodnie trzeba poczekać na upublicznienie wyników wewnętrznej kontroli w Zarządzie Budynków Komunalnych w Elblągu. Kontrolę zlecił jeszcze przed referendum były prezydent Grzegorz Nowaczyk. Jak wówczas informował, miała zostać przeprowadzona w ramach rutynowego sprawdzania każdej z firm komunalnych. Wkrótce doszła jednak tzw. "afera mieszkaniowa".

Jednak ta kontrola miała być poszerzona o zbadanie tzw. afery mieszkaniowej. Chodzi o zamianę mieszkań, dzięki której krewna byłego wiceprezydenta miasta Tomasza Lewandowskiego dostała na własność 150-metrowe mieszkanie w zabytkowej kamienicy.

- Na razie jednak wynik postępowanie nie zostanie opublikowany. Taka jest procedura. Zarząd Budynków Komunalnych ma tydzień na przygotowanie uwag do raportu. Dopiero wówczas będzie on udostępniony mieszkańcom. – wyjaśnia pełniący obowiązki prezydenta Elbląga Marek Bojarski.

„Afera mieszkaniowa” wyszła na jaw w trakcie kampanii referendalnej. Sprawę bada też z urzędu policja, a posądzany o wykorzystanie funkcji były wiceprezydent Tomasz Lewandowski złożył doniesienie przeciw wydawcy gazety internetowej, która sprawę nagłośniła.

źródło: Radio Olsztyn

 

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%