› bieżące
07:00 / 20.03.2014

Wkrótce ruszą prace na ul. Moniuszki. Basen coraz...droższy

Wkrótce ruszą prace na ul. Moniuszki. Basen coraz...droższy

fot. Konrad Kacprzak

Droga za ponad 5 mln zł, to pośredni koszt budowy nowego obiektu basenowego w naszym mieście. Wczoraj w Urzędzie Miejskim podpisano umowę z Drogową Pracownią Projektową „Znak”, która przeprojektuje ul. Moniuszki.


Ratusz odcina się od sugestii, że modernizacja ul. Moniuszki, pośrednio wpływa na zwiększenie kosztów budowy basenu. Urzędnicy wskazują, że remont tej drogi planowany był od dawna. Jednak odsuwano go w czasie.

Jedna Urząd przyznaje także, że „ulicą Moniuszki już w przyszłym roku będziemy dojeżdżali do Centrum Rekreacji Wodnej. Pełna dokumentacja jej przebudowy ma być gotowa we wrześniu”.

Według radnego Roberta Turleja, ta inwestycja podroży koszt budowy basenu o około 5,5 mln zł.

- Koszty nowego basenu wzrosną o 5,5 mln zł ponieważ budowany będzie dojazd z ulicy Moniuszki. Tak więc koszt inwestycji to już ponad 30 mln zł – informuje radny.

Miasto wyjaśnia, że remont ul. Moniuszki był już planowany od dawna.

- Każdy, kto miał wątpliwą przyjemność jechania tą drogą wie, że jej konstrukcja i nawierzchnia wymaga remontu, przebudowy. Dalsze łatanie wyrw w nawierzchni nie miało sensu - wyjaśnia Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta miasta. - Przebudowa tej ulicy była planowana przez miasto, jednak nie było konkretnego terminu z uwagi na inne inwestycje – m.in. rosnące koszty przebudowy 503 i 504, czy wymianę nawierzchni w innych częściach miasta, na ulicach bardziej uczęszczanych). W sytuacji, gdy udało się zdobyć środki na budowę Centrum Rekreacji Wodnej, władze miasta zdecydowały o przebudowie Moniuszki, ponieważ należy spodziewać się, że po zakończeniu tej inwestycji zwiększy się natężenie ruchu na tej ulicy. Wartość tej inwestycji jest szacowana na 5,5 mln zł, środki te nie zwiększają kosztów budowy Centrum Rekreacji Wodnej, pochodzą z puli środków miejskich na inwestycje drogowe.

Umowa na budowę basenu, podpisana z firmą Elzambud w kooperacji z Morris – Sport opiewa na kwotę 26 mln zł brutto. Dokładna kwota inwestycji to 26 072 556 zł.

 

4
6
oceń tekst 10 głosów 40%

Powiązane artykuły

Budowa basenu coraz bliżej. Pojawiły się kontenery pracowniczne

08.04.2014 komentarzy 5

Obserwujemy z uwagą postępy w przygotowaniach do budowy drugiego basenu w naszym mieście. Wcześniej informowaliśmy o przygotowaniu terenu w celu rozpoczęcia...