› rozwój i edukacja
21:28 / 11.01.2020

Władysław Kosianiak-Kamysz: Edukacja w Elblągu jest w XXI wieku

Władysław Kosianiak-Kamysz: Edukacja w Elblągu jest w XXI wieku

fot. Marcin Mongiałło

10 stycznia 2020 r. do Elbląga przyjechał lider Koalicji Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego wizyta w naszym mieście byłą związana z dwoma wydarzeniami – otwarciem biura parlamentarnego posła PSL-u Zbigniewa Ziejewskiego oraz oficjalną inauguracją Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej – największej miejskiej inwestycji tego typu na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Lider ludowców nie szczędził dobrych słów pod adresem naszej edukacji.

Przypomniał, że miał okazję wielokrotnie rozmawiać z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim i wiceprezydentem Edwardem Pietrulewiczem, miał okazję uczestniczyć w otwarciu roku szkolnego, jak również w zajęciach z robotyki z uczniami z Elbląga.  

Miałem okazję poznać edukację w Elblągu bardzo dobrze. Ona jest naprawdę w XXI wieku. Nie wszędzie w Polsce jeszcze tak jest. Musi tak być wszędzie w Polsce. To by się nie odbyło bez wrażliwości. 50 procent miasto Elbląg dopłaca do edukacji. To jest duże miasto, jest w stanie, choć część inwestycji została przez to przesunięta, odłożona na później. Małe miejscowości mają jeszcze gorzej. (...) Trzeba inwestować w młode pokolenie. To jest nasz wielki obowiązek

– powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz podczas uroczystości otwarcia Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej.  

Lider Koalicji Polskiej a jednocześnie kandydat na prezydenta Polski miał najpewnie na myśli inwestycję związaną ze stworzeniem ECEZ, ale także inensywny rozwój zajęć z wykorzystaniem robotyki i programowania w elbląskich szkołach. Na tym polu miejskimi liderami są dwie elbląskie szkoły podstawowe: nr 21 i 19. W drugiej z wymienionych placówek zakup kilkudziesięciu robotów edukacyjnych oraz innych nowoczesnych pomocy dydaktycznych był możliwy przede wszystkim dzięki środkom finansowym zgromadzonym dzięki prężnie działającemu Stowarzyszeniu Dobra Szkoła, które funkcjonuje od kwietnia 2017 roku, angażując na rzecz rozwoju placówki wielu nauczycieli i rodziców. Stowarzyszenie nie zatrudnia etatowych pracowników. Wszyscy członkowie zarządu pracują społecznie w ramach wolontariatu. Umożliwia to realizację płatnych dodatkowych zajęć edukacyjnych (lekcje przedmiotowe, zajęcia sportowe i inne) oraz zakup nowoczesnych środków dydaktycznych. 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%