› relacje
17:14 / 15.12.2019

Władysław Kosiniak-Kamysz wspólnie z elblążanami wykonywał ozdoby świąteczne (+ zdjęcia)

Władysław Kosiniak-Kamysz wspólnie z elblążanami wykonywał ozdoby świąteczne (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego a jednocześnie kandydat na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz w ciągu niespełna 48 godzin przemierzył ponad 1600 kilometrów, spotykając się z mieszkańcami ośmiu miast. Na trasie jego podróży był m.in. Elbląg, gdzie wziął udział w spotkaniu ze swoimi sympatykami w w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj przy ul. Zamkowej 1.

Frekwencja dopisała i cały parter Biblioteki zapełniły trzypokoleniowe rodziny. Wszyscy wspólnie wykonywali ozdoby świąteczne. Nie próżnował także lider Ludowców, który starał się poświęcić każdemu choć trochę czasu. Nie obyło się bez krótkiego, okolicznościowego przemówienia. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, prezydent Elbląga Witold Wróblewski, wiceprezydent Elbląga Edward Pietrulewcz, poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewski (Koalicja Polska) oraz dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Warmińsko-mazurskiego Zygmunt Kiersz.

Piękne rzeczy, piękne ozdoby na choinki, pierniki. Wspaniałe Święta będą, myślę, że w każdym domu i tego wszystkim Wam życzę. Dziękuję tym wszystkim, którzy tworzą taką atmosferę serdeczności, życzliwości, radości, uśmiechu, bo naprawdę to jest w życiu najważniejsze. Można się spierać o wiele rzeczy, ale stół świąteczny, budowanie atmosfery świąt, wspólne pieczenie pierników i robienie ozdób choinkowych to jest niesamowita sprawa. Dziękuję za tę naukę, za to, że jesteście rewelacyjni. Organizatorom - panu prezydentowi, panu wiceprezydentowi - serdeczne podziekowania za taką atomosferę świąteczną. Wielkie gratulacje dla dzieciaków, dla rodziców, dla dziadków, dla wszystkich, którzy są tutaj i wszystkiego, co dobre dla Was i dla Waszych rodzin!

– powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Spotlkanie w "Bulaju" poprzedziło konferencję prasową, która miała miejsce chwilę później na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej. 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 63