› policja
13:05 / 21.08.2015

Włamywali się do golfa, teraz… posiedzą

Włamywali się do golfa, teraz… posiedzą

18-letni Karol J. oraz 27-letni Andrzej Ł. po krótkim pościgu zostali zatrzymani przez interweniujący patrol policji. Powodem zatrzymania było włamanie do zaparkowanego vw golfa w realizacji, którego „przeszkodzili” im policjanci.

Obaj mężczyźni są znani policji i nie jest to ich pierwsza sytuacja, po której trafiają do aresztu. 18-letni Karol J. był wcześniej karany jeszcze jako nieletni. Teraz, odpowiada za swoje czyny w pełnym wymiarze kary.

Opisywane zdarzenie miało miejsce około godziny 2.55 w nocy. Korzystając z panujących ciemności oraz pustych ulic 2 mężczyzn włamało się do zaparkowanego przy ul. Płk. Dąbka samochodu. Na miejsce przyjechał policyjny patrol, a wtedy sprawcy widząc radiowóz zaczęli uciekać. Nie na wiele im się to jednak zdało. Po krótkim pościgu obaj zostali zatrzymani i w kajdankach trafili do radiowozów. Policjanci sprawdzili także wskazany pojazd. Okazało się, że sprawcy otworzyli go uszkadzając zamek oraz próbowali wyjąć z niego radioodtwarzacz. We wnętrzu widać było ślady plądrowania. Teraz obaj usłyszą zarzut włamania. Za ten czyn Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%