› zdrowie i uroda
14:45 / 27.02.2013

Włosy pod kontrolą. Warkocze i plecionki w nowej odsłonie

Włosy pod kontrolą. Warkocze i plecionki w nowej odsłonie

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Nie lubisz, gdy włosy opadają Ci na twarz, dlatego zazwyczaj wybierasz gładko zaczesane upięcia? Masz już dość zwykłych kucyków? Chcesz wyglądać inaczej niż na co dzień, a przy tym supermodnie? W tym miniporadniku zobaczysz, jak łatwo i szybko można wykonać romantyczną plecionkę i "dobieraniec" w stylu gwiazdy rock'a. O ujarzmienie i wyjawienie tajników wykonywania plecionek poprosiliśmy Olgę Jaworską, fryzjerkę z Salonu Lanchee w Elblągu.

Warkocze, w tym "dobierańce", kłosy i plecionki wróciły w wielkim stylu. Noszą je teraz prawie wszystkie dziewczyny, także gwiazdy show-biznesu. To miły powrót do przeszłości, tradycji i lat dzieciństwa. Różnica jest jednak taka, że kiedyś warkocz był prostym, symetrycznym splotem, a dziś przybiera nowe, figlarne, współczesne formy. – Kobiety w różnym wieku je uwielbiają. Poza tym to fajny sposób na inną, oryginalną fryzurę. Plusem takiego warkocza czy plecionki jest to, że można się nim cieszyć kilka dni, a przy tym nie wymagają większej pielęgnacji – przekonuje Olga Jaworska fryzjerka z Salonu Fryzjerskiego Lanchee.

- Proponowane przeze mnie stylizacje są o tyle wdzięczne, że do ich zrobienia wystarczy odrobina czasu i chęci, wykonanie jest dość proste. Można je dopasować do każdej okazji - odpowiednio stylizowane nadają się również na wieczorne wyjścia – tak jak ten rockowy "dobieraniec", ale równie dobrze sprawdzą się jako fryzura codzienna – przekonuje Olga Jaworska. Jeśli chodzi o warkocze, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Romantyczna plecionka - podwójnie dobierana to propozycja dla tych kobiet, które chcą wyglądać o 10 lat młodziej

Na pierwszy rzut oka fryzura wydaje się bardzo skomplikowana. Na szczęście tylko tak wygląda. Zaczynamy od rozczesania włosów. Następnie dzielimy je na trzy części, z czego środkowa partia, zostaje upięta, by nie przeszkadzała podczas plecenia dwóch warkoczy. Pierwszą plecionkę rozpoczynamy zaplatać od dołu. Jak ją wykonać? Pasmo włosów dzielimy na trzy równe kosmyki – dokładnie tak, jakbyś chciała zrobić zwykłego warkocza. Wykonujemy pierwszy pełny splot, a do kolejnych dołączamy dodatkowe pasemka. W końcu włosy do dobierania się skończą.  W ten sposób powstaje warkocz dobierany dookoła głowy. Do fryzury na zdjęciu użyto wypełniacz, przez który pozostawione włosy na czubku głowy zostały wyciągnięte w postaci cienkich kosmków.  Z kolei pasemka wpleciono do drugiego dobierańca. Ogonki warkoczy umiejętnie schowano we włosach, tak aby nie psuły ogólnego kształtu fryzury. Końcowy etap to wygładzenie włosów i utrwalenie. Prawda że efektownie i bardzo dziewczęco?

 

Druga propozycja jest bardziej drapieżna. To dobierany warkocz w stylu gwiazdy rock'a

Od czego zaczynamy? Tak jak przy poprzedniej fryzurze, dzielimy włosy na trzy części – na środkową – największą nakręcamy grube wałki, tak aby wykonany na nich tapir lepiej utrzymał warkocz. Pozostałe dwie części włosów spinamy klamrami, tak aby nie przeszkadzały. Po zdjęciu wałków, każdą część tapirujemy. Następnie luźno zaplatamy dobierany warkocz, tak aby była możliwość lekkiego powyciągania kosmków włosów. Z pozostawionych dwóch partii zaplatamy cieńsze warkoczyki, po czym, za pomocą szpilek spinamy. Dla podkreślenia rockowego charakteru, użyto skórzanej spinkę w kształcie kwiatu.

I która ładniejsza?


 

16
0
oceń tekst 16 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 25