08:13 / 12.07.2014

WMZPN ukarał oldbojów z Olimpii. Zawieszenie nawet na dwa lata!

Występujący w poprzednim sezonie w B klasie zespół oldbojów z Elbląga został wycofany z rozgrywek. Taką informację przedstawia komunikat Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Oprócz tego Wydziału Dyscypliny Związku ukarał za zachowanie podczas meczów na tym poziomie kilku graczy tego zespołu. Z rozgrywek A klasy wycofały się rezerwy Concordii Elbląg, a drugi zespół Olimpii nadal prawdopodobnie będzie grał w IV lidze.

Podczas dwóch spotkań oldbojów miały miejsce incydenty, związane z naruszeniem nietykalności sędziego przez zawodnika Olimpii Elbląg.

Olimpia Elbląg - Zalew Batorowo: przerwany w 72. minucie przy stanie 2-3 z powodu naruszenia nietykalności sędziego przez zawodnika gospodarzy. Wówczas arbiter pokazał dwie czerwone kartki zawodników Olimpii Elbląg. Kara: Damian Płocki - kara dyskwalifikacji w wymiarze 3 meczów z dnia 08.06.2014 - do odbycia pozostał 1 mecz.

Magdalenka Markusy - Olimpia Elbląg 6-3: Kara: Grzegorz Gołębiewski - kara dyskwalifikacji czasowej do 21.06.2016.

Olimpia Elbląg - Granica Zagaje: przerwany w 75. minucie przy stanie 0-2 z powodu naruszenia nietykalności sędziego przez zawodnika gospodarzy. Kara: Jerzy Fiłonowicz - kara dyskwalifikacji czasowej do 25.06.2015.

Niedawno pisaliśmy o tych incydentach. Sprawy miały zostać przekazane odpowiedniemu wydziałowi. Okazuje się, że dyskwalifikacje były wdrożone od kilku meczów, do roku a nawet dwóch lat. To pokazuje, że pomeczowe raporty sędziów musiały być druzgocące dla zawodników.

Klub podjął decyzję by nie zgłaszać zespołu do rozgrywek. Jednak pojawiają się informacje, że mógłby występować pod inną nazwą. Trudno powiedzieć czy zespół wystartuje w B klasie. Olimpia zajęła 9 miejsce na 12 zespołów.

Również rezerwy Concordii Elbląg zostały wycofane. Zajęły przedostatnie miejsce w lidze okręgowej z bilansem 21 porażek w 30 spotkaniach, w bramkach 25-92. Zdołały nawet przegrać 1-10 ze Zwierzewem na własnym stadionie.

Zespół rezerw Olimpii Elbląg powinien, mimo utrzymania się w IV lidze, od następnego sezonu występować w niższej klasie. Między pierwszym zespołem a drugim wymagana jest różnica dwóch klas. Jednak zespół został ponownie zgłoszony do rozgrywek w tej lidze. Decyzję w tej sprawie ma podjąć zarząd Związku.