› policja
12:06 / 24.05.2016

Wniosek o tymczasowe aresztowanie 32-latka

Wniosek o tymczasowe aresztowanie 32-latka

Policjanci zatrzymali 32-letniego Grzegorza S. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na mieszkańcu Elbląga. Funkcjonariusze prowadzący postępowanie złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za rozbój Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce dwa dni temu w okolicach ulicy Hetmańskiej w Elblągu. Tam, 32-latek wspólnie z innym 36-letni mężczyzną mieli zaczepić, a następnie pobić przechodnia.

W konsekwencji, swojej ofierze zabrali telefon komórkowy oraz portfel, w którym znajdowało się 150 złotych. Policjanci wytypowali sprawcę niedługo po zgłoszeniu. Już następnego dnia został on zatrzymany. Ustalono także dane drugiego z mężczyzn. 36-latek również został zatrzymany i przewieziony do elbląskiej komendy. Z racji tego, że 32-letni Grzegorz S. dokonał rozboju, który zagrożony jest wysoką karą a także wcześniej był zatrzymywany do innych przestępstw, stąd też wniosek o tymczasowe aresztowanie. Za dokonanie rozboju Kodeks Karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%