› bieżące
16:00 / 16.01.2015

Wnuki i dziadkowie w średniowieczu

Wnuki i dziadkowie w średniowieczu

Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza w czwartek 22 stycznia o godz. 17.00 na kolejne spotkanie z archeolog Grażyną Nawrolską, która tym razem przybliży nam temat „Wnuki i dziadkowie w średniowieczu”. Wstęp wolny.

Posiadanie babci i dziadka to fantastyczna sprawa, o czym wiedzą wszyscy ci, którzy dziadków mają. Należy o tym pamiętać nie tylko od święta, choć warto przy okazjach takich jak zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, to sobie uświadomić. Jesteście ciekawi, jak „instytucja” babci i dziadka wyglądała w średniowieczu, jaki status społeczny mieli dziadkowie i czy relacje wnuki-dziadkowie wyglądały wtedy podobnie jak dziś? Jeśli tak, zapraszamy na spotkanie w „Słonecznym Zakątku Dobrych Spotkań” z Grażyną Nawrolską (czwartek 22 stycznia, godz. 17.00). Będzie jak zwykle ciekawie i zajmująco, a historie opowiedziane przez Panią Grażynę odkryją przed nami kolejne fascynujące karty naszej przeszłości. Zapraszamy!

Grażyna Nawrolska – archeolog, ukończyła Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Studium Podyplomowego Muzealnictwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie we Wrocławiu. Pracowała w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, Pracowniach Konserwacji Zabytków w Zamościu i Gdańsku i Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Jest autorką licznych publikacji wydawanych w kraju i zagranicą. Działa w kilku towarzystwach naukowych. Jest rzeczoznawcą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do spraw archeologii. Popularyzatorka historii Elbląga.

Więcej informacji: Filia nr 6, ul. Słoneczna 29 tel. (55) 625 60 80/81

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%