› dzieci i rodzina
09:43 / 10.10.2012

Woda, książka i dobra zabawa w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom

Woda, książka i dobra zabawa w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom

Woda to wyzwanie dla niejednego malucha, zaś pływanie to umiejętność, którą zdobywa na całe życie. Wspólne przebywanie w wodzie to przyjemność i rozwój każdego dziecka. O tym m.in. będziemy mówić podczas najbliższego spotkania w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom – już w niedzielę, 14 października, o godz. 12.30 - zachęca Anna Łebek-Obrycka ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych.

Spotkanie odbędzie się 14 października w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25) o godz. 12.30. Tym razem czytać będziemy książkę „Bezpieczni nad wodą” Akademii Bezpiecznego Dziecka, autorstwa dziecięcego psychologa – Justyny Święcickiej. Przygody Majki i Tomka uczyć będą maluchy mądrych zachowań w wodzie. A tuż po nich doświadczać będziemy kontaktu z wodą najpierw podczas zabaw i warsztatów – od robienia i puszczania na minitaflach wody stateczków z papieru, po tajemniczo brzmiący konkurs na dziurę w wodzie. I na tym nie koniec - wylicza Anna Łebek-Obrycka ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych .
 
Maluchy w wodzie
Tym razem czytankowe spotkanie będzie dwuczęściowe. Po tradycyjnym spotkaniu z książką i tematycznymi warsztatami, organizatorzy Elbląg Czyta Dzieciom zapraszają uczestników powyżej 3. miesiąca życia wraz z rodzicami na popołudniowe zajęcia na basenie. Warsztaty praktyczne przygotują: elbląska Akademia Małego Pływaka i Hotel Srebrny Dzwon w Kadynach.
 
Zabawy w wodzie będą się odbywały w godz. 16 - 16.30; 16.30 - 17; 17 - 17.30. Udział w zajęciach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają opiekę instruktorów i wejście na basen. Dojazd do Kadyn we własnym zakresie. 
 
Chęć uczestnictwa należy zgłosić, wysyłając wiadomość na adres: b.mazurek@sir.elblag.pl. W treści prosimy podać imię i nazwisko rodziców/opiekunów, którzy będą na zajęciach, liczbę oraz wiek dzieci, a także dane kontaktowe. Ilość miejsc jest ograniczona, a o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są do czwartku włącznie. Po etapie rekrutacji poinformujemy o przypisaniu do poszczególnych grup.
 
Udział w samym spotkaniu z książką i warsztatach o godz. 12.30 jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
 
Organizatorami spotkania są: Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, Akademia Małego Pływaka oraz Hotel Srebrny Dzwon w Kadynach.
 
Działanie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%