› bieżące
08:50 / 16.10.2014

Wojciech Jacek Pelc w Elblągu w ramach kolejnej edycji Elbląskiej Sceny Literackiej

Wojciech Jacek Pelc w Elblągu w ramach kolejnej edycji Elbląskiej Sceny Literackiej

fot. Konrad Kosacz

Kolejna odsłona Elbląskiej Sceny Literackiej przed nami. 24 października o godzinie 18.00 Stowarzyszenie "Alternatywni" oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu otworzą Małą Scenę na poezję, muzykę, metaforykę. Bohaterem spotkania będzie Wojciech Jacek Pelc.

Związany z Elblągiem, choć tutaj nie mieszka, rozwija swój talent w Alternatywnym Elbląskiem Klubie Literackim. To laureat wielu konkursów, twórca doceniany na spotkaniach i konfrontacjach literackich. A debiut wydawniczy jeszcze przed nim, ale to mam nadzieję niebawem się zmieni.

Poezja Wojtka jest bardzo zróżnicowana - od długich narracyjnych form do lapidarnych wierszy, od wspomnień dzieciństwa po odważne erotyki, od tekstów podszytych historią po wędrówki po zapomnianych kapliczkach.

W tej poezji ważne jest wrażenie, którego doznajemy w danej chwili. Ale to wrażenie wbrew pozorom staje się bardzo uniwersalne. To poezja inteligentna. To poeta dbający o słowo. Każde słowo. Piątkowy wieczór to z pewnością będzie udany.

Wojtkowi na scenie towarzyszyć będzie Szymon Zuelhke a spotkanie poprowadzi Dominika Lewicka-Klucznik. Zapraszamy serdecznie 24 października o godzinie 18.00 Mała Scena Teatru. Wstęp wolny.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 2