› bieżące
10:04 / 21.04.2013

Wójcik Meble uległo Wybrzeżu Gdańsk

Wybrzeże Gdańsk bez większych problemów pokonało drużynę Wójcika Meble Elbląg 28:20. Gdańszczanie prowadzili nawet 17:7. Jednak w drugiej połowie meczu pojedynek bardziej się wyrównał. Elblążanie nie zdołali jednak wyrwać Wybrzeżu zwycięstwa.

Tylko przez pierwszy kwadrans pierwszej połowy meczu spotkanie było wyrównane. Gospodarze prowadzili 4:3. Później jednak gdańszczanie zyskiwali wyraźną przewagę. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 16:7.

W drugiej połowie do ataku ruszyli elblążanie, chcąc zmienić niekorzystny wynik meczu. Aktywny w ataku był Damian Malandy, a świetnie w bramce spisywał się Henryk Rycharski. Po trafieniach Mikołaja Kupca i Malandego, Wójcik Meble na dziewięć minut przed końcem przegrywał już tylko różnicą 4 bramek.

Niestety, końcówka meczu należała już jednak do gospodarzy spotkania. Gdańszczanie zdobyli pięć bramek z rzędu i po rzucie Krystiana Nidzgorskiego prowadzili już 28:19. Na sam koniec spotkania bramkę z rzutu karnego zdobył jeszcze Leszek Michałów i ostatecznie zakończyło się ono wynikiem 28:20.

Wybrzeże Gdańsk - Wójcik Meble Elbląg 28:20 (16:7)