20:39 / 12.10.2014

Wójcik z wyjazdowym zwycięstwem

Zespół trenera Dariusza Molskiego po klęsce z Warszawianką chciał udowodnić, że to był tylko przypadkowy sukces beniaminka. W spotkaniu z SMS ZPRP Gdańsk mimo trudnych fragmentów udało się na wyjeździe wygrać. To pierwszy triumf elblążan na terenie przeciwnika.

SMS od początku narzucił twarde warunki Meblarzom, którzy nie potrafili się zrewanżować. W 24 minucie Adrian Fiodor, który bardzo dobrze spisuje się w bramce, obronił rzut karny. Potem trzy trafienia gości i do przerwy prowadzenie Wójcika. W następnej części zawodnicy trenera Marcina Plicha zdołali wykorzystać błędy przy rozegraniu naszego zespołu i na tablicy zaprezentował się rezultat 17-16. To tylko zmobilizowało gości, którzy zdobywali coraz więcej bramek.

SMS ZPRP Gdańsk - KS Meble Wójcik Elbląg 25:28 (13:15)

Wójcik: Głębocki, Fiodor-Szopa 6, Kupiec 5, Olszewski 3, Adamczak 3, Malandy 3, Dorsz 3, Malczewski 2, Serpina 2, Gębala 1