› bieżące
18:42 / 24.05.2024

Wojewódzki Warmińsko - Mazurski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Wojewódzki Warmińsko - Mazurski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

fot. KMP Elbląg

W Szkole Podstawowej w Godkowie odbył się Wojewódzki Warmińsko - Mazurski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie szkół podstawowych z Warmii i Mazur rywalizowali w czterech konkurencjach.

W dniach 22-23 maja br. w Szkole Podstawowej w Godkowie odbyły się zawody pod nazwą Wojewódzki Warmińsko - Mazurski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zmagania rozpoczęły się od testu wiedzy z ruchu drogowego, który został przygotowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu. Kolejnym etapem była jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz jazda sprawnościowa po torze przeszkód. Sędziami byli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Uczestnicy musieli także prawidłowo udzielić pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym.

Do zawodów zgłosiło się łącznie 31 drużyn. W grupie wiekowej do 12 lat i powyżej oraz uczniowie szkół specjalnych, jako grupa III. Najlepsi okazali się uczniowie:

W I kategorii wiekowej 10-12 lat:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nidzicy

II miejsce – SP w Brzoziu Lubawskim

III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

W II kategorii wiekowa powyżej 12 lat:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nidzicy

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 we Franknowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bratianie.

W kategorii III były dwie drużyny:

I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Olsztynie

II miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ełku

Zwycięskie drużyny będą reprezentować nasze województwo w finałach krajowych. Celem zawodów było podnoszenie wiedzy z zakresu ruchu drogowego, a tym samym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wszystko to wpisuje się w działania profilaktyczne prowadzonej akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, koordynowane przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Puchar za drugie miejsce ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. W Jego imieniu nagrodę wręczył podinsp. Maciej Surowiec, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie. Z ramienia elbląskiej Policji wyróżnienia wręczał podinsp. Zbigniew Przyborowski, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Organizacja Wojewódzkiego Turnieju BRD to wielkie przedsięwzięcie logistyczne, w którym Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu wspierały następujące instytucje: Komenda Miejska Policji, Komisariat Policji w Pasłęku, Posterunek Policji w Młynarach, Państwowa Straż Pożarna w Elblągu, Automobilklub Elbląski oraz Szkoła Podstawowa w Godkowie.

Dzięki ich profesjonalizmowi turniej przebiegał sprawnie i życzliwej atmosferze. Wielkie podziękowania należą się uczniom klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.

JS

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%