› bieżące
09:58 / 17.06.2013

Wokół arteterapii, czyli wystawa prac słuchaczy EUH-E

Wokół arteterapii, czyli wystawa prac słuchaczy EUH-E

fot. EUH-E

Od 17 do 30 czerwca 2013 r.w Galerii Bonitas w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, będzie można oglądać wystawę prac przygotowaną przez słuchaczy kierunku Terapeuta Zajęciowy ze Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elbągu, będzie można zobaczyć metody techniki, oraz materiały stosowane podczas zajęć: tkanina, prace w drewnie, papier, pacynki do zajęć biblioterapii, elementy dekoracji, prace malarskie na różnych podłożach.

Autorami prac są: Małgorzata Kaszkin, Beata Paczkowska, Ewa Fryc, Małgorzata Trąbska, Paulina Szeląg, Małgorzata Chudzik, Agnieszka Klimczyk, Agnieszka Gbór, Marta Kobrzeniecka. Słuchaczki mówią, że poprzez stosowanie rozwiązań praktycznych i manualnych, które usprawniają sferę fizyczną i duchową, uczestnicy lepiej kontaktują się rzeczywistością, a poprzez różne formy plastycznej działalności, kształcą procesy poznawcze i odnajdują lepszą drogę kontaktu z rzeczywistością.

Terapeuta opiekuje się i towarzyszy, wspiera człowieka w trudnych uczuciach i stanach, zmienia rzeczywistość poprzez rozwiązanie problemów, mówi się o takich osobach, że są empatyczne i poprzez swoją wrażliwość niosą ulgę w cierpieniu.

Terapia poszukuje metod i form pracy, które spowodują lepsze funkcjonowanie człowieka niepełnosprawnego w środowisku dając możliwość pełnego uczestniczenia w społeczeństwie na równi z ludźmi sprawnymi, zachowując przy tym prawo do swojej inności. Kształcenie specjalne w sposób optymistyczny zakłada, że trzeba uczyć się do dobrego działania i życia, z którego można być zadowolonym, bo uczyć można się bez granic, a od każdego uczestnika wymagać tyle na ile go stać.

Przemiany społeczne sprawiają, że zawód terapeuty jest potrzebny, daje możliwość pracy w wielu placówkach społecznych i medycznych, poprzez wybór specjalizacji i możliwości pracy w danej grupie wiekowej lub społecznej jest zawodem z przyszłością daje sens życia i poczucie samorealizacji, uczy nowych kwalifikacji.

Potwierdzeniem dyplomu jest certyfikat w języku polskim i angieskim (europass), który jet honorowany w krajach europejskich.

Do ogladania wystawy zaprasza Dyrekcja, nauczyciele i uczniowe kierunku Terapii Zajęciowej W Szkole Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu.

 

 

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%