› bieżące
13:02 / 26.08.2016

Wracają złote lata Bażantarni

Wracają złote lata Bażantarni

fot. Paweł Rodziewicz

Elblążanie coraz chętniej odwiedzają Bażantarnię. Jest to miejsce, gdzie uprawiają rozmaite aktywności od sportowych, po kulturalne. Dziś (26.08) na trasie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej zawieszono nowe tablice informacyjno-edukacyjne.

W 2014 roku PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej wspólnie z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej rozpoczęły wspólne starania na rzecz rewitalizacji elbląskiej Bażantarni. Powstała nowa mapa, oznakowania turystyczne oraz materiały promocyjne.

Wymiana tablic konieczna była ze względu na stan techniczny i wizualny starych. W dużej mierze przyczynili się do tego wandale, którzy w bezmyślny sposób zdewastowali część oznakowań. Zmieniły się także przepisy dotyczące ochrony środowiska. W związku z tym, nowe tablice będą bardziej aktualne.

Tablice zawierają informacje na temat historii, ochrony przyrody, rzeźby terenu, zagrożeń oraz siedlisk, które znajdują się na terenie Bażantarni.

Projekt dotyczący odnowy i promocji ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej Bażantarnia uzyskał najwyższą ocenę w województwie i otrzymaliśmy pełną kwotę dofinansowania. Projekt początkowo zakładał wymianę 7 tablic. Udało nam się wymienić 10. Zaktualizowaliśmy mapę Bażantarni. Powstały ulotki informacyjne oraz edukacyjna gra terenowa

- informuje Kamil Zimnicki, rzecznik prasowy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu.

Jutro rozpoczynają się w Bażantarni Puchar Świata w nordic walking. Do Elbląga przyjadą zawodnicy z całego świata. Wymiana zniszczonych tablic na nowe z pewnością korzystnie wpłynie na postrzeganie naszego miasta i regionu.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 17