› dzieci i rodzina
06:39 / 14.05.2013

Wróciła moda na wianki I komunijne z żywych kwiatów

Wróciła moda na wianki I komunijne z żywych kwiatów

Co roku w maju, zarówno w Elblągu jak i w innych miejscach w Polsce tysiące dzieci przystępuje do I Komunii świętej. W zasadzie każdy kościół kieruje się swoimi zasadami co do stroju w jakim można przystąpić do sakramentu. Czasami spełnienie marzeń dziewczynki o białej sukni nie jest możliwe gdyż kościół narzuca alby. Na szczęście żaden kościół nie jest jednak w stanie narzucić zdobienia głowy, który de facto może być na tyle wdzięczne i dziewczęce, by podkreślić jeszcze bardziej czystość i niewinność przystępującej do I Komunii Świętej dziewczynki.

Storczyki, konwalie, gerbery, goździki, stokrotki, róże, alstremerie czy anturia – wiosenne kwiaty połączone z zieloną nutą liści to wymarzony wianek. Bez wątpienia wianki z żywych kwiatów to piękno samo w sobie. Zachwyca oczy i świetnie prezentuje się na dziecięcej głowie. Floryści potrafią w tej chwili tak ochronić żywe kwiatki, że mogą one w zasadzie przetrwać cały dzień. Wianki komunijne fachowo zrobione mają zazwyczaj wsuwki i spinki zamontowane tak, żeby wianek mocno i pewnie trzymał się na głowie. Takie zdobienie  podkreśla dziewczęcość, delikatność i subtelność. Żywe kwiaty w wiankach zawsze wyróżniają się na włosach dziewcząt. I choć to spory wydatek, bo cena wianka wykonanego z żywej roślinności waha się od 70 do 180 zł, warto zdecydować się na jego kupno.

Można wpleść kolorowe dodatki
Romantyczna wersja wianka komunijnego, wykonana z morelowych róż otoczony tiulową kokardą, to połączenie klasyki, z oryginalnością koloru. Świetnie wyglądają również kremowe, fioletowe, różowe kwiaty, np. hiacynty gęsto splecione z pędami asparagusa modrzewiowego.

Wianek komunijny a fryzura dziecka
Wianek komunijny musi być dopasowany do fryzury dziecka. Tak, by całość zachować w subtelnej, komunijnej odsłonie. Nie można zapomnieć o duchowej stronie sakramentu i przesadzić z ilością ozdób. W okresie przedkomunijnym znajdziemy sporo porad dotyczących doboru wianka i fryzury.

Z kwiatkiem w koku lub w ozdobnej opasce
Oprócz wianków pojawia się coraz częściej ozdobna opaska z kwiatem z boku, koczki i fantazyjne szpice. To dla dziewczynek z odpowiednio uczesanymi włosami najczęściej w koczek pojawiły się też delikatne kwiatki, które można wpiąć zarówno w zaczesane, jak i rozpuszczone włosy. Niektórzy projektanci proponują atłasowe opaski komunijne haftowane lub ręcznie wyplatane – taka ozdoba głowy jest stosowna do strojnej, gładkiej sukienki z atłasu. Pojawiają się również specjalne ozdobne grzebyki, którymi można zaczesać dziewczynce włosy z jednej lub dwóch stron – często są one wykończone delikatnymi, sztucznymi kwiatami.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%