› bieżące
10:15 / 20.09.2012

Wsiądź do tramwaju nie byle jakiego i ...porozmawiaj o komunikacji miejskiej

Wsiądź do tramwaju nie byle jakiego i ...porozmawiaj o komunikacji miejskiej

Tego jeszcze nie było. W sobotę, 22 września po Elblągu kursował będzie specjalnie oznakowany tramwaj „ogórek”, w którym toczyć się będą dyskusje na temat komunikacji miejskiej i rowerowej. Głos w dysputach zabrać mogą wszyscy elblążanie. Tematami będą m.in. zawieszenie linii nr 2 do Bażantarni, jakość taboru, ścieżki i szlaki rowerowe.

- Głos ludzi się liczy, głos ludzi jest ważny – podkreślają organizatorzy akcji “Dyskusje na szynach”. - Dlatego będzie okazja, by w sobotę 22 września, na zakończenie Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Elblągu, porozmawiać o naszej miejskiej komunikacji. A miejsce do tego nie byle jakie, bo w miejskim „ogórku”.
 
Tematy do dyskusji będą cztery:

1. Komunikacja miejska – głos elblążan
2. Wsiądź na rower, jedź za miasto! – o miejscach przyjaznych rowerzystom i rozwoju turystyki rowerowej
3. Rowerem po mieście... ale gdzie? – polecane ścieżki i szlaki rowerowe, bariery na drodze, stojaki rowerowe
4. Elbląskie tramwaje – czas zmian – o zawieszeniu linii nr 2, jakości taboru, potrzebach osób starszych i niepełnosprawnych
 
Każda pętla (trasa Ogólna – Ogólna, po linii 400), to nowy temat do dyskusji. Zatem na rozmowy i spisanie najważniejszych wniosków w każdym temacie będą 34 minuty. Start każdego tematu i rozpoczęcie nowej pętli przejazdu z ul. Ogólnej będzie o godz.: 10:53; 11:37; 12:21; 13:05.
 
Jak zapewniają organizatorzy, tramwaj, w którym toczyć się będą “Dyskusje na szynach” będzie szczególnie oznakowany. Przysiąść się i przyłączyć do rozmów będzie można w każdej chwili, a uczestnicy dyskusji mają gwarantowany darmowy przejazd! Warto wykorzystać okazję i zabrać głos w moderowanych dyskusjach.
 
Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Elblągu, Hufiec Elbląg ZHP, ZKM w Elblągu, Tramwaje Elbląskie oraz wolontariusze Stowarzyszenia Elbląg Europa i Stowarzyszenia ESWIP.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 1