› relacje
15:24 / 07.03.2020

Wspaniała passa Huberta Sartanowicza z MDK! Wielkie sukcesy elblążan!

Wspaniała passa Huberta Sartanowicza z MDK! Wielkie sukcesy elblążan!

fot. festiwaldzieciecy.pl

Wielki sukces młodych wokalistów z Elbląga i okolic podczas Ogólnopolskich Kwalifikacji Dzieci Śpiewających, które stanowią nominacje do 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie!

Za nami drugi dzień konkursowych zmagań, które rozpoczęły się 5, a zakończą 8 marca. Nominacje do 41. MDFPiT w kategorii wiekowej 9–11 lat otrzymało 16 młodych wykonawców, w tym 13 z Polski oraz 3 z zagranicy. W niewielkim gronie wyróżnionych znalazło się aż dwóch mieszkańców naszego miasta: 9-letni Hubert Sartanowicz (z Młodzieżowego Dom Kultury w Elblągu) oraz 11-letnia Anna Gautadottir (z Studia Artystycznego Katarzyny Panicz „Szalone i Szalone Małolaty” w Elblągu). Co więcej nominację otrzymała również 11-letnia Roksana Wojtkowska z Nowego Dworu Gdańskiego, która wspaniale wykonała piosenkę „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena.

To kolejny wielki sukces Huberta Sartanowicza. Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu chłopiec wygrał bardzo wymagający casting, co umożliwiło mu otrzymanie roli w musicalu „Piotruś Pan” – przepięknym przedstawieniu, które jest wystawiane na deskach prestiżowego, znanego w całej Polsce (oraz na świecie) Teatru Muzycznego w Gdyni! Na co dzień chłopiec jest czlonkiem zespołu wokalnego „Elbląskie Diamenty”, który funkcjonuje przy MDK w Elblągu (uczęszcza do najmłodszej grupy).

--------------------

Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających 2020 (nominacje do 41. MDFPiT w Koninie)

Kategoria wiekowa 9–11 lat (pełna lista nominowanych wykonawców):

1. ALICJA LEŚNIEWSKA (10 lat)
Szkoła Podstawowa w Wichowie
„STARUSZEK ŚWIAT”
 
2. SZYMON TOKARSKI (10 lat)
Ostrowskie Centrum Kultury w Ostrowie Wlkp.
„Z NASZYMI MARZENIAMI”
 
3. ZOFIA DZIERGWA (10 lat)
Kępno
„CZARNA KICIA”
 
4. AURELIA RADECKA (11 lat)
Studio Artystyczne Banda Rabanda w Chorzowie
„O DESZCZU JESIENI I..”
 
5. MARLENA MŁYŃSKA (10 lat)
Młodzieżowa Akademia Musicalowa we Wrocławiu
„IMAGINE”
 
6. ANTONINA ZBYTNIEWSKA (9 lat)
Szkoła Wokalno-Aktorska „FAMA” w Koninie
„CZARNA KICIA”
 
7. HANNA CIEŚLAK (9 lat)
Studio My Voice Beata Michalak-Górna w Starym Mieście
„BIM BAM TOI”
 
8. HUBERT SARTANOWICZ (9 lat)
Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
„JESTEM KOTEM”

 
9. ANNA GAUTADOTTIR (11 lat)
Studio Artystyczne Katarzyny Panicz „Szalone i Szalone Małolaty” w Elblągu
„KAKTUS”

 
10. ROKSANA WOJTKOWSKA (11 lat)
Nowy Dwór Gdański
„DZIWNY JEST TEN ŚWIAT”

 
11. KORNELIA SADOWSKA (10 lat)
Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie
„JAK MONETY”
 
12. LAURA BĄCZKIEWICZ (9 lat)
Studio Piosenki Estradowej HIT w Koninie
„POWIEDZ STARY GDZIEŚ TY BYŁ”
 
13. PIOTR KLIMA (11 lat)
Katowice
„KIEDYŚ”
 
14. IVAYLA MATSINA (11 lat)
„Zornitsa” Art Center – Sofia (Bułgaria)
„WHO'S LOVING YOU”
 
15. OLHA HARBUZIUK (11 lat)
Katapulta Art Music School – Kijów (Ukraina)
„TIME WAITS FOR NO ONE”
 
16. АЛЁНА КОЖЕМЯКИНА (11 lat)
Reczyca (Беларусь) (Białoruś)
„BELAYA LASTAUKA”

--------------------

Nie ukrywamy, że bardzo nas cieszy nadreprezentacja wokalistów z Elbląga i okolic w finale Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, który jest uznawany za najbardziej prestiżowy festiwal dziecięcy nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Podobna sytuacja miała miejsce pierwszego dnia Ogólnopolskich Kwalifikacji Dzieci Śpiewających (5 marca), kiedy wśród 22 nominowanych wokliastów zcałej Polski, którzy otrzymali nominację do 41 MDFPiT w Koninie w kategorii wiekowej 12–13 lat znalazło się aż dwóch wykonawców z Elbląga: 13-letnia Swietłana Boguska z Mlodzieżowego Domu Kultury w Elblągu (Piosenka: „Bird set free”) oraz 12-letnia Martyna Gąsak ze Studia Artystycznego Katarzyny Panicz „Szalone i Szalone Małolaty” (piosenka „My heart will go on”) .

Tym samym Elbląg pod względem liczby nominowanych wykonawców w kategorii wiekowej 12–13 lat znalazł się na drugim miejscu w Polsce, po Warszawie (4 nominacje). Jeszcze lepszy wynik przyniosły przesłuchania w kategorii wiekowej 9–11 lat, w której na zaledwie 16 młodych wykonawców, którzy zostali zakwalifikowani do finału aż 3 pochodziło z naszego miasta lub okolicy (Nowy Dwór Gdański).

Tegoroczne kwalifikacje do MDFPiT w Koninie zakończą się 8 marca 2020 r. Jury w składzie: Beata Bednarz, Wojciech Myrczek, Jerzy Petersburski Jr., Paweł Zielak i Małgorzata Kazuś przesłucha aż 437 wokalistów, duetów oraz zespołów wokalnych.

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie to najstarszy, a jednocześnie najbardziej prestiżowy tego typu festiwal w Polsce i Europie. Przypomnijmy, że rok temu dwa zespoły z Elbląga zostały na nim uhonorowane pierwszym i drugim miejscem (odpowiednio: Złotym i Srebrnym Aplauzem) w kategorii „Zespół wokalny do 12 lat”.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%