› sport
16:34 / 21.11.2012

Wspinaczka na zajęciach wf? W Elblągu to możliwe

Wspinaczka na zajęciach wf? W Elblągu to możliwe

fot. Wspinalnia

Wspinaczka – nową, atrakcyjną propozycją zajęć do wyboru przez uczniów z wychowania fizycznego – to temat bezpłatnych warsztatów metodycznych dla  nauczycieli wychowania fizycznego, które odbędą się 5 grudnia w sali sportowej IV LO w Elblągu.

Popularność wspinaczki, jako jednego ze sposobów uprawiania sportu, aktywnego wypoczynku, rekreacji stale rośnie i coraz więcej osób korzysta ze sztucznych ścian wspinaczkowych. Taką ściankę mamy również w Elblągu, w IV LO. Nowa podstawa programowa z wychowania fizycznego daje możliwość proponowania uczniom różnorodnych form zajęć aktywności fizycznej. Propozycja wspinaczki skałkowej znakomicie wpisuje się w realizację nowych form lekcji wf.

Wspinaczka gwarantuje nabywanie umiejętności niezbędnych w życiu takich jak odpowiedzialność za siebie i drugiego człowieka, wzmacnia wiarę we własne siły oraz hartuje przeciw wszelkim niepowodzeniom. Ważnym argumentem dla wprowadzenia wspinaczki do szkoły jest fakt, że wspinaczka, dzięki postępowi technologicznemu, stała się bezpieczna.

Dysponując miejscem i odpowiednią kadrą (instruktor wspinaczki skałkowej), 5 grudnia w Elblągu odbędą się warsztaty metodyczne dla nauczycieli wf w zakresie lekcji wspinaczki. Nieodpłatne warsztaty rozpoczną się o godz. 13.00 w sali sportowej IV LO w Elblągu ul. Sienkiewicza 4 (wejście od strony boiska szkolnego).

Czas trwania: 110 min. – wprowadzenie (20 min.), lekcja pokazowa – uczniowie (45 min.), „spróbuj sam” – uczestnicy warsztatów, dla chętnych (45 min.).

Chętni powinni zabrać ze sobą: obuwie sportowe na zmianę (gumowa podeszwa), strój nie krępujący ruchów. Prowadzący: mgr Tomasz Kończak (nauczyciel, instruktor wspinaczki skałkowej). Zgłoszenia przyjmowane są pocztą elektroniczną na adres: l.strembski@wmodn.elblag.pl lub tel. 55 643 5252 lub 601 687 022 do 30.11.2012 r.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%