› bieżące
09:42 / 26.04.2013

Wspólne pisanie powieści trwa w najlepsze. Przyłącz się!

Wspólne pisanie powieści trwa w najlepsze. Przyłącz się!

fot. nadesłane

Beniamin – chłopak w bliżej nieokreślonym wieku, na pewno uczeń, bo wiemy, że nie lubi szkoły, a ściślej języka polskiego. Pewno dnia w dziwny sposób przenosi się do innego świata, odrobinę przypominającego nasz w epoce średniowiecza, choć to też nie jest pewne. Spotyka czarnego jeźdźca, atakują go nietoperze, ratuje Zielony Rycerz, a jego talizmanem jest czterolistna, czterobarwna koniczna.

Co jeszcze mu się przytrafi? To zależy od was! Akcja Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i portalu eKulturalni.pl na wspólne pisanie opowiadania fantasy trwa w najlepsze. Internauci na łamach portalu dopisują kolejne przygody Beniamina. Do zabawy można przyłączyć się w każdej chwili.

Wspólne pisanie będzie się też częścią Maratonu Artystycznego, który w już w ten weekend odbędzie się w „Światowidzie”. Uczestnicy maratonu będą dopisywać swoje lub/i kończyć nadesłane przez internautów wątki, tak by na koniec maratonu odpowiadanie było gotowe do publikacji w całości.

- Podczas maratonu do historii Beniamina zaangażujemy nie tylko piszących - mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl - Tych, którzy malują lub rysują będziemy zachęcać do przedstawiania portretu głównego bohatera, bądź scen z naszego wspólnego dzieła. Kto wie, możne powstanie nawet jakaś piosenka na cześć Beniamina.

Wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na losy Beniamina „Światowid” i eKulturalni zapraszają na stronę portalu eKulturalni.pl. To tam znajduje się dotychczas stworzona fabuła i wszyscy chętni mogą wtrącić do niej swoje trzy grosze.

Edyta Jasiukiewicz

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%