› bieżące
19:38 / 02.11.2013

Wszystkich Świętych bez poważnych wypadków na drogach

Wszystkich Świętych bez poważnych wypadków na drogach

fot. KWP Olsztyn

Na drogach regionu jest spokojnie. Nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń drogowych. Policjanci odnotowali ponad 20 kolizji. Ruch odbywał się płynnie, funkcjonariusze ruchu drogowego w wielu miejscach, szczególnie na drogach dojazdowych do cmentarzy, ręcznie kierowali ruchem.

- Nasza pomoc była potrzebna, ponieważ w związku ze świętem na Warmię i Mazury przyjechało wiele osób spoza naszego województwa, a i mieszkańcy jeździli na pamięć zapominając o zmienionej organizacji ruchu - powiedział mł. insp. Robert Zalewski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie nadzorujący policyjne działania.

W tym okresie setki policjantów pracują na drogach regionu. Jak mówią funkcjonariusze, jak na razie jest spokojnie. Ruch samochodów na drogach dojazdowych do nekropolii odbywa się płynnie. Czuwają nad tym policjanci, którzy ręcznie kierują ruchem.

Jak do tej pory na drogach regionu nie doszło do wypadku. Odnotowano ponad 20 kolizji drogowych. I tak, w Ogrodzieńcu gmina Kisielice doszło do kolizji na parkingu w obrębie cmentarza. Kierujący samochodem osobowym o numerze rejestracyjnym z województwa pomorskiego uderzył w zaparkowany obok samochód osobowy citroen. Sprawca  oddalił się z miejsca zdarzenia. Świadkiem kolizji był syn właścicielki uszkodzonego auta, który zapisał numer rejestracyjny sprawcy.

Funkcjonariusze apelują w dalszym ciągu o rozwagę.

- Nie śpieszmy się na cmentarz. Bo inaczej w przyszłym roku znicz zapalą i Tobie, i Tobie, i Tobie – powiedział mł. insp. Robert Zalewski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie nadzorujący policyjne działania Znicz 2013.

Na drogach regionu doszło do 3 wypadków, w wyniku których 3 osoby zostały ranne. Doszło także do 74 kolizji. Zatrzymano 10 nietrzeźwych kierowców.


Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na krajowej 7 w Miłomłynie. Zderzyły się tam cztery pojazdy osobowe. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby trafiły do szpitala. Przez kilka godzin ruch w tym miejscu był całkowicie zablokowany. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy. Teraz trwa ustalanie wszystkich okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.


Przed godziną 23.00 policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło na krajowej 7 w miejscowości Miłomłyn. Ze wstępnych policyjnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że doszło do „otarcia się” dwóch aut jadących w przeciwnych kierunkach. Ponadto, w zdarzeniu brały udział jeszcze dwa inne samochody, które najechały na auta , które się zderzyły. Kierowcy i pasażerowie nie byli w stanie powiedzieć, co dokładnie wydarzyło się na drodze. Najprawdopodobniej kierowca volvo „wychylił się” samochodem zza ciężarówki i wtedy doszło do zderzenia z autem jadącym z naprzeciwka. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczali ślady, które pomogą w ustalaniu okoliczności wypadku. Wszyscy uczestniczący w wypadku kierowcy byli trzeźwi. Trzy osoby, w wieku od 23 do 55 lat zostały przewiezione do szpitala w Ostródzie. Doznali oni ogólnych potłuczeń ciała oraz złamań żeber. Droga przez kilka godzin była nieprzejezdna. Policjanci zorganizowali objazdy. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają, jak doszło wszystkie przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają także o właściwym zabezpieczeniu swoich rzeczy, kiedy jesteśmy przy grobach. W Suszu w powiecie iławski uczciwy znalazca przekazał policjantowi portfel z pieniędźmi, który znalazł na cmentarzu.

Natomiast w Elblągu na cmentarzu Dębica został zatrzymany 24-latek, który wykorzystywał to, że kobiety sprzątające groby zostawiły torebki bez dozoru. Piotra N. ujął świadek, który zareagował na wołanie o pomoc jednej z pokrzywdzonych. Odzyskano wszystkie skradzione rzeczy. Jak sprawca wyjaśnił policjantom, przyjechał z Malborka specjalnie, aby dokonać kradzieży. Czuł się w Elblągu anonimowy. A chciał podreperować budżet domowy, ponieważ ma zadłużone mieszkanie.

KWP Olsztyn

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%