› bieżące
15:09 / 18.12.2019

Wszystkie pytania, które masz odnośnie zabiegu powiększenia ust

Wszystkie pytania, które masz odnośnie zabiegu powiększenia ust

Ten zabieg cieszy się dużą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego – jest skuteczny, bezpieczny i małoinwazyjny. W chwilę możemy uzyskać usta, o których zawsze marzyłyśmy, a które były trochę poza zasięgiem. Dziś, dzięki wykorzystaniu preparatów na bazie kwasu hialuronowego, możemy szybko zmienić wygląd naszych ust. Wahasz się? Oto kilka odpowiedzi na często zadawane pytania.

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Wpływa ona na jędrność i nawilżenie skóry. Preparat na bazie kwasu wstrzykuje się w usta w celu ich wypełnienia, powiększenia i uzyskania większej symetrii. Kwas jest jak najbardziej bezpieczny.

Czy zabieg boli?

Do wykonania zabiegu najczęściej używa się igły bądź kaniuli, więc można spodziewać się tego, że odczujemy ból. W ramach znieczulenia stosuje się specjalną maść, którą nanosi się na skórę 45 minut przed zabiegiem lub wykonuje się znieczulenie stomatologiczne.

Kiedy widoczne są rezultaty?

Rezultaty stają się widoczne w dwa tygodnie po zabiegu. Zazwyczaj utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Obrzęk na ustach występuje do kilku godzin po zabiegu i nie wpływa na wykonywanie codziennych czynności.

Czy usta można powiększyć botoksem?

Nie, botoks wykorzystywany jest do wypełniania zmarszczek czy leczenia nadpotliwości. Nie wykorzystuje się go w zabiegu powiększania ust.

Czego należy unikać po zabiegu?

Przez około 7 dni od zabiegu należy unikać palenia papierosów, spożywania alkoholu, opalania się i wystawiania na nadmiernie ciepło, a także wzmożonej aktywności fizycznej. Poza tym, możemy funkcjonować zupełnie normalnie.

Zazwyczaj w 2 tygodnie po zabiegu, następuje wizyta kontrolna, na której lekarz ocenia efekty zabiegu.

Jakie są najczęstsze efekty uboczne?

Do takich efektów zalicza się występowanie opuchlizny czy zasinień. Zazwyczaj, wszystkie objawy zabiegu znikają po tygodniu od wstrzyknięcia kwasu.

Inne, rzadziej spotykane objawy to powstawanie grudek, reakcja alergiczna na podany preparat, infekcje, a w drastycznych przypadkach martwica skóry oraz błony śluzowej.

Kiedy należy się skontaktować z lekarzem?

Gdy doświadczamy objawów, takich jak, wzmożony ból, zasinienia oraz zaburzenia czucia w okolicach zabiegu, należy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania?

Najczęstszymi z przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu są: ciąża i okres karmienia piersią, leczenie antybiotykami, opryszczka i inne choroby skórne, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne czy zaburzenia krzepnięcia krwi.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skonsultuj się ze specjalistą, który będzie w stanie udzielić ci fachowej pomocy.

Więcej znajdziesz na https://drmarcinnowak.pl/oferta/modelowanie-powiekszanie-ust/

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%