› bieżące
17:00 / 31.05.2013

Wszystko przebiegało sprawnie i spokojnie

Wszystko przebiegało sprawnie i spokojnie

30 policjantów ruchu drogowego i prewencji, 8 żołnierzy żandarmerii wojskowej, strażnik graniczny oraz czterech strażników miejskich - zabezpieczało wczoraj trasy 10 elbląskich procesji Bożego Ciała, które przeszły ulicami Elbląga oraz 3 procesji w Tolkmicku, Gronowie Elbląskim i Przezmarku.

Zabezpieczenie przejścia takiej dużej ilości osób to przedsięwzięcie, z którym policjanci zmagają się co roku. - Priorytetem jest to, aby uczestnicy procesji, którzy idą jezdnią byli bezpieczni – mówi kom. Andrzej Śliwiński z wydziału ruchu drogowego KMP w Elblągu. W tym celu sukcesywnie zamykamy dla ruchu kolejne skrzyżowania, do których zbliża się procesja. Najważniejsza jest więc komunikacja i łączność pomiędzy patrolami.

Podczas święta nie doszło do żadnego groźnego incydentu czy wypadku drogowego. Policjanci w ciągu minionej doby zrealizowali ponad 100 interwencji. Miało miejsce 5 kolizji drogowych. Jedna z nich wydarzyła się około godziny 13.00 w miejscowości Kazimierzowo. Tam zderzyły się, aż 4 pojazdy. Nikt na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%