Wybieramy odpowiednia oczyszczalnię
Utylizacja ścieków z gospodarstw domowych nie musi dzisiaj stanowić żadnego problemu. Należy jednak postawić na nowoczesne rozwiązania, dzięki którym każdy będzie mógł zadbać o odpowiednią gospodarkę komunalną w swoim otoczeniu. Obecnie do wykorzystania mamy nowoczesne oczyszczalnie biologiczne, a także solidne i trwałe zbiorniki bezodpływowe. Dodatkowym atutem tego rodzaju instalacji, jest możliwość uzyskania dofinansowania na planowaną inwestycję.
Odkryj oczyszczalnie biologiczne
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków to połączenie funkcjonalności oraz dbałości o środowisko naturalne. Instalacja jest ekologiczna, a przy okazji można sporo zaoszczędzić w domowym budżecie. Jest to optymalne rozwiązanie dla terenów nieskanalizowanych. Oczyszczalnia biologiczna zapewnia oczyszczanie ścieków niemal w 100%, dzięki czemu jest to opcja ekologiczna. Dodatkową zaletą tego rodzaju rozwiązania jest zajmowanie niewielkiej powierzchni terenu. Można ją umieścić nawet pod garażem czy trawnikiem.
W codziennym użytkowaniu najlepiej sprawdzają się oczyszczalnie biologiczne o charakterze hybrydowym, które wykorzystują dwie metody oczyszczania ścieków: osadu czynnego, a także zanurzonego złoża biologicznego.
Instalacja wykonana jest z laminatu, dzięki czemu wyróżnia się doskonałą żywotnością. Oczyszczalnię można zamontować zarówno w nasypie, jak i pod ziemią. Pojemniki mogą mieć różną wielkość, dostosowaną do oczekiwań i potrzeb klienta. Nie trzeba montować dodatkowych urządzeń filtrujących.
Najważniejsze cechy oczyszczalni biologicznych:
- Trwałe i solidne wykonanie.
- Brak emisji nieprzyjemnych zapachów.
- Cicha praca urządzeń.
- Brak konieczności ingerencji i kontroli.
- Niskie zużycie energii.
Dla kogo zbiorniki bezodpływowe?
Nie zawsze mamy możliwość zainstalowania na swoim terenie, oczyszczalni biologicznej. W takim wypadku optymalnym rozwiązaniem są zbiorniki bezodpływowe. Dobrze sprawdzają się te wykonane z poliestru, dodatkowo wzmocnione włóknem szklanym.
Nowoczesne zbiorniki bezodpływowe są trwałe, solidne i odporne na zginanie, zgniecenia czy deformacje. Niegroźne im również inne czynniki środowiskowe oraz chemiczne. Wyróżniają się doskonałą szczelnością, więc można je bez problemu wykorzystywać nawet jako zbiorniki przeciwpożarowe. Ich objętość można dopasować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
Zalety zbiorników bezodpływowych:
- Mocna i zarazem lekka konstrukcja.
- Odporność na czynniki atmosferyczne, chemiczne i mechaniczne.
- Solidne wykonanie i szczelność.
- Łatwy i szybki montaż.
Uzyskaj dofinansowanie
Od 2011 roku można uzyskać dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, dzięki czemu inwestycja nie musi być kosztowna. To szansa na zmniejszenie wydatków i zwiększenie komfortu w swoim gospodarstwie domowym. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek wraz z projektem instalacji. Firmy, oferujące przydomowe oczyszczalnie ścieków, pomagają w wypełnieniu formalności, więc można wszystko załatwić jednocześnie. W ten sposób każdy może zadbać o prawidłową i funkcjonalną gospodarkę komunalną w swoim domu.
Więcej informacji: http://www.traidenis-pol.com